w

Zrobili te same zakupy w Polce i Niemczech. Potem porównali rachunki

Facebook

Kuba i Dawid to blogerzy, którzy postanowili zrobić pewien eksperyment: porównać ceny w Polsce i Niemczech. Mężczyźni najpierw przygotowali listę zakupów z podstawowymi artykułami, a później udali się do sklepów tej samej sieci w Polsce i za granicą. Poczekajcie, aż zobaczycie, co się okazało!

Sponsorowane

Drożej jest w Polsce czy w Niemczech?

Blogerzy postanowili porównać ceny podstawowych produktów kupionych w tych samych sklepach. Efektami działań pochwalili się na Facebooku.

Każdy z nas kupował to samo, w tej samej ilości, w tej samej sieci sklepów i w tym samym czasie (różnica jednego dnia). Zakupy robiliśmy według wcześniej przygotowanej listy, aby odzwierciedlały koszyk tradycyjnego Polaka, czyli kupowaliśmy m.in. chleb, mąka, mleko, jogurty, warzywa i owoce, słodycze, napoje oraz piwo

Najpierw zrobili zakupy, a później porównali ceny, a także zarobki. Wnioski zaskakują!

Sponsorowane
Pxhere

Porównanie cen w Polsce i w Niemczech

Za zakupy w Warszawie zapłaciliśmy 43,79 zł, za te same zakupy w Niemczech – 10,46 euro. Po odjęciu 1 euro kaucji zwracanej za oddanie butelek i puszek wyszło nam 9,46 euro, czyli 42,76 zł. To jest o 2,5% taniej niż w Polsce!

Poza cenami samych artykułów blogerzy porównali także zarobki w Polsce i w Niemczech.

W Polsce średnia krajowa wynosi 5.681 zł brutto – w Niemczech jest to 3.975 euro, czyli aż 17.967 zł! Przeciętny Niemiec zarabia zatem trzy razy więcej niż Polak!

Biorąc więc pod uwagę pensje w Polsce i fakt, że za takie same zakupy co w Niemczech, powinniśmy zapłacić 13,84 zł, czyli aż trzy razy mniej niż obecnie!

Facebook

Czyja to wina?

Sponsorowane

Rząd od lat mami wszystkich programami społecznymi, ale przez spadającą wartość złotówki, tracimy znacznie więcej! To jest prawdziwe draństwo żebyśmy przy trzy razy mniejszych zarobkach, płacili za zwykłe, spożywcze zakupy więcej niż lepiej zarabiający od nas Niemcy!

A wy, co myślicie o eksperymencie? Spodziewaliście się takiego wyniku?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Tak wyglądał pogrzeb Marzeny i 4-letniej Kornelii, które potrącił pijany kierowca

   Przechodzili ulicą Kabulu i nagle dopadli ich talibowie. Dramatyczne nagranie