w

Zdjęcie szkolnej toalety dla dziewcząt wywołało w sieci burzę

Krzysztof Malinowski to prezes koła porozumienia Zabrze. W ostatnim czasie opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia toalet należących do jednej ze śląskich szkół. Mężczyzna jest zdania, że damska toaleta znacznie odbiega wyglądem i ekskluzywnością od męskiej.

Sponsorowane

W szkole wszyscy są sobie równi

Podstawową funkcją szkoły jest zapewnienie dzieciom edukacji. Co więcej, to miejsce, w którym uczniowie mają czuć się bezpieczni i równi sobie. Ale czy na pewno w każdej placówce tak właśnie jest?

Krzysztof Malinowski zamieścił na Facebooku zdjęcia dwóch łazienek pochodzących z jednej ze szkół w Zabrzu. Damska wygląda naprawdę pięknie. Lustra w złotych ramach, złote krany, okazałe kafelki, a nawet mała kanapa. Zdjęcie tej toalety odbiega jednak od męskiej. Nie można powiedzieć, że ta jest brzydka, bo widać, że odremontowana i zadbana. Jednak już nie taka okazała i elegancka.

Facebook
Sponsorowane

Dyskryminacja?

Wygląd łazienek nie spodobał się Krzysztofowi Malinowskiemu, który nie omieszkał skomentować sytuacji w mediach społecznościowych.

Nierówność w szkole? Nie ma na to zgody! Tak wygląda łazienka dla kobiet w jednej z zabrzańskich szkół. Od razu bije z niej przepych i luksus. Tak urządzone łazienki można znaleźć w najlepszych hotelach, kurortach czy biurowcach wysokiej klasy. Po prawej, łazienka w tej samej szkole, dla mężczyzn.

I… cóż.

Taką można znaleźć w każdym szpitalu czy urzędzie. Nie ma tu nic ciekawego, prócz jakiegoś liścia wyrwanego chyba tylko dla beki z klasowego kwiatka. To jest kpina. Widząc te dwie fotografie, zaczynają się kłębić pytania.

✴Kto zatwierdził ten projekt❓
Tak, wiem. Od razu się pojawiły komentarze “A bo się zniszczy”. To dlaczego w ogóle powstał projekt nr 1? Że niby kobiety nie niszczą, nie zużywają sprzętów?

Już wiem:

Będą latać nad podłogą i defekować motylkami

Facebook

✴Skąd aż takie zaniedbanie projektu męskiej toalety w stosunku do żeńskiej❓
Nie, nie jest ona zła. Jest na poziomie standardowym. Jednakże-ta pierwsza, nie ukrywajmy-ma charakter luksusowy. Przez to męska toaleta wypada… biednie. Nawet na przegrody między pisuarami nie starczyło, bo przecież kryształowy żyrandol w żeńskiej jest bardziej potrzebny.

✴Jak się czuje męska część uczniów❓
Ich własna szkoła praktycznie zdeklasowała ich z równej pozycji i wsadziła do niższej niż kobiety kategorii.

Czy podział na lepszych i gorszych to coś, co szkoła chce forsować na młodych ludzi, zamiast uczyć ich równości i wzajemnego szacunku?

Nie wiem jak Wy, ale ja niestety mam takie wrażenie. I średnio mi się to podoba…

A Ty, co sądzisz o łazienkach w szkole w Zabrzu?

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Te znaki zodiaku nigdy nie powinny brać ze sobą ślubu

   Fachowiec od wszystkiego. Właśnie tyle zarabia złota rączka