w

Ojciec namiętnie całuje 11-letnią córkę. “Powierzyłam mu swoje dziewictwo”

W konserwatywnych i przesiąkniętych religijną indoktrynacją środowiskach amerykańskich rodzin od lat istnieje przyzwolenie na tradycję zaślubin córki i ojca. Składają oni obopólną przysięgę, dziewczynki, że zachowają czystość i dziewictwo do ślubu, a ich ojcowie, że będą stali na straży ich decyzji. Jednak czy na pewno to świadoma decyzja dziewczynek, które w niektórych przypadkach mają nawet 5 lat?

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
HuffPost

Sytuacja, w której w 2021 roku wciąż odbywają się bale dziewic wzbudza u niektórych niedowierzanie, niepokój, a w środowiskach feministycznych oburzenie. Według opinii aktywistek na rzecz kobiet to zamach na wolność osobistą małoletnich dziewczynek, które prawdopodobnie nie są w ogóle świadome, co ślubują.

HuffPost

Purity balls – Bale dziewic

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Mężczyzna obejmuje z czułością swoją małą córeczkę. Obiecuje jej opiekę i że nic nie stanie jej na drodze do czystości. Alarmujące może być jednak to, w jaki sposób przebiega sama ceremonia. Co roku w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w 48 stanach odbywa się kilka takich Purity balls. Te Bale dziewic mają już 20-letnia tradycję. Pierwszy Purity ball odbył się w Colorado Springs, a jej twórcami byli ewangelicki pastor Randy Wilson oraz jego żona Lisa. Miały one zachęcić młode dziewczęta do zachowania dziewictwa aż do ślubu, a rodzicom daleko idąca kontrolę nad rozwojem seksualnym dziecka i jego wyborami.

HuffPost

Ceremonia. Biała róża i krzyż

Małe dziewczynki składają przysięgę przed ojcem i bogiem, że zachowają swoje dziewictwo do ślubu z wybranym przez siebie przyszłym małżonkiem. Pełna kontrola ojca rozpoczyna się już w dniu tzw. zaślubin. Dziewczynka składa pod krzyżem białą różę, która ma symbolizować powierzenie swojej cnoty Bogu. Ubrana niczym „Panna Młoda”, ma na sobie suknię ślubną lub koktajlową, zaś ojciec, czyli „Pan Młody” – elegancki garnitur. Podczas przyjęcia po uroczystości „Młoda Para” tańczy ze sobą czule objęta, patrzy w sobie w oczy, wymienia pocałunkami. Przywodzi to na myśl skojarzenie o pedofilii, którego nie mają raczej osoby biorące udział w tym procederze. Ojcowie tłumaczą się, że jedynie chronią dziewictwo córki, ale wydaje się to być jedynie niezdrową fascynacją jej seksualnością.

HuffPost

Zdjęcia niepozostawiające złudzeń

Obowiązkowym punktem ceremonii Balu dziewic jest sesja fotograficzna. Córka pozuje w objęciach ojca. Takie sesje muszą przywoływać dreszcz grozy. Podczas zaślubin córki słyszą od pastora, że od tego momentu to ojciec jest ich chłopakiem. Więc nie powinny widzieć nic złego w tym, że ten przytula ją i całuje w dwuznaczny sposób. Młode dziewczęta uczy się, że ich dziewictwo to najcenniejsza rzecz, bez której są nic niewarte. Nie liczy się ich osobowość i charakter. „Zaślubiony” im ojciec jest zaś ostatecznym autorytetem, a one winne są mu całkowitą uległość i podporządkowanie. W większości przypadków to właśnie tata wybiera swojej córce partnera, z którym weźmie ona już właściwy ślub.

HuffPost
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

„Czym to się różni od tak krytykowanych przez nas, praktyk w Arabii Saudyjskiej?” – pytają retorycznie obrończynie praw kobiet i trudno odmówić im zasadności tego zapytania.

HuffPost

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Pokazała swoje ciało po porodzie. “Długo wstydziłam się upublicznić to zdjęcie”

      15-latkowi wystawał z członka kabel USB. Lekarze oniemieli na ten widok