w

5-letni chłopiec uratował małą dziewczynkę ze stawu. Sam utknął w bagnie ale… i tak jest bohaterem!

Rodzinny weekendowy spacer przerodził się w dramat. Zaledwie 5-letni chłopiec postanowił pomóc małej dziewczynce, która utknęła na środku wysuszonego stawu. Kiedy udało mu się uwolnić dziewczynkę, sam utknął z błocie.

Sponsorowane

Mały chłopiec stał się wielkim bohaterem, gdy podczas popołudniowego spaceru uratował małą dziewczynkę ze środka stawu w Čakovicach niedaleko czeskiej Pragi. Staw nie był wypełniony wodą, ale pełen był błota, które po wodzie pozostało. Dziewczynka płakała i wzywała pomocy. Na początku z pomocą ruszył ojciec chłopca, jednak sam ugrzązł w błocie. Gdy chłopiec zrozumiał, że tylko on może pomóc ze względu na swoją małą wagę, postanowił działać: “Jestem lżejszy, idę tam!” – krzyknął, kierując się w stronę dziewczynki.

Chłopiec bez większych problemów dotarł do dziewczynki i pomógł jej wydostać się ze środka stawu. Niestety sam został zassany przez błotniste dno stawu. Nogi zanurzone po kolana nie pozwoliły mu się wydostać – konieczna była pomoc.

Nie panikował, zachowywał zimną krew i cierpliwie czekał na przybycie strażaków.

– opowiadał dziadek małego bohatera.
www.pozary.cz
Sponsorowane

Dziecko wyciągnięto na brzeg za pomocą ratunkowej deski wiosłowej i liny. Chłopiec był przemarznięty, ale nie odniósł żadnych obrażeń. Przekazaliśmy go ratownikom medycznym. Interwencja trwała 15 minut.

– relacjonował Martin Kavka, rzecznik praskiej straży pożarnej.
www.pozary.cz
www.pozary.cz

Chłopiec otrzymał podziękowania od strażaków i ratowników, którzy przekazali mu pluszaki. Po całej akcji do chłopca podeszła z podziękowaniem również mama uratowanej dziewczynki.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ekstremalna zmiana pogody? “Bestia ze wschodu” nadciąga nad Polskę

   Matka (†29) dwóch dziewczynek zmarła w Boże Narodzenie. Przegrała walkę ze straszną chorobą