w

W japońskim parku dla zwierząt urodziła się malutka panda

22 listopad okazał się być wyjątkowym dniem w japońskim ogrodzie zoologicznym znajdującym się w parku rozrywki Adventure World w Shirahamie. Na świat przyszła malutka panda z gatunku pand wielkich.

Sponsorowane

Ciekawostką jest fakt, że w Japonii 22 listopada to tzw. “Dzień Dobrego Małżonka” i chociaż rodzice małej pandy, Eimei i Ruahina, pobrać się nie mogą, to dla nich z pewnością ten dzień wypadł idealnie. Personel zoo zaraz przed południem powitał nowego członka zoo.

Pomimo, że pandy wielkie są dość dużymi stworzeniami (Eimei przekracza wagę 110 kg, a Rauhin ma około 104 kg) to ich młode zaraz po urodzeniu są malutkie. Nowonarodzony samiec ważył zaledwie 157 gramów i mierzył 20,5 cm długości. Młode pandziątko nie ma jeszcze wybranego imienia.

prtimes.jp
prtimes.jp
Sponsorowane

Zgodnie z tym co podaje Adventure World, były to 17. narodziny pandy w ich ogrodzie zoologicznym. Rauhin również urodziła się w tym ośrodku 20 lat temu.

Jako najmłodszy członek w pandziej rodzinie, której rodzice to Eimei i Rauhin młode ma dziewięcioro rodzeństwa. Jednak to nie wszystko – Eimei ma również sześcioro potomstwa, które pochodzą ze związku z innym samcem, co sprawia, że ono również staje się przyrodnim rodzeństwem nowo narodzonego pandziątka. Całkiem spora rodzinka, nie?

prtimes.jp

Warto dodać, że Eimei jest obecnie najstarszą pandą olbrzymią (28 lat), która spłodziła dziecko w niewoli. Wyjątkowy jest również fakt, że przez ograniczenia w podróżowaniu w związku z pandemią koronawirusa, porodu nie mogli odebrać dotychczasowi lekarze weterynarii. Musieli to zrobić pracownicy ogrodu zoologicznego Adventure World. Brawo!

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Pamiętasz o maseczce w pracy? Duże zmiany już od dzisiaj

   Do przemyskiej przychodni zaczęli przyjeżdżać chorzy na COVID-19 z całej Polski!