w

Nie powinieneś nosić majtek na co dzień. Tylko w tych wyjątkowych sytuacjach

Flickr

Dla wielu z nas decyzja o zaprzestaniu noszenia bielizny może wydawać się dziwnym wyborem. Jesteśmy przyzwyczajeni do noszenia majtek, które zakładamy codziennie przed pójściem do pracy, szkoły lub na siłownię. Czy jednak noszenie majtek jest naprawdę konieczne, czy to pewien rytuał, do którego zostaliśmy przyzwyczajeni?

Sponsorowane

Dlaczego warto zrezygnować z majtek?

Coraz więcej kobiet decyduje się na rezygnację z dolnej bielizny ze względu na wygodę lub wygląd. Nie noszenie majtek ma też pozytywny wpływ na zdrowie – zarówno kobiet jak mężczyzn.

Rezygnacja z noszenia majtek redukuje zagrożenie nabawienia się grzybicy pochwy czy infekcji grzybiczej u mężczyzn. Drożdżaki i grzyby odpowiedzialne za infekcje, do rozmnażania potrzebują ciepłego i wilgotnego środowiska. Obcisłe, wykonane z syntetycznych materiałów majtki, sprzyjają zaś tworzeniu się takich warunków. Dlatego, jeśli to możliwe, powinniśmy zrezygnować z noszenia tych elementów bielizny, przynajmniej w sezonie letnim, przy wzmożonej potliwości ciała.

Wikimedia
Sponsorowane

Brak majtek to lepsza wentylacja okolic intymnych, co nie tylko ma pozytywny wpływ na zdrowie, ale też redukuje nieprzyjemne zapachy. Będzie to mieć pozytywny wpływ na męską płodność. Jądra nie przypadkowo pozostają na zewnątrz ciała – naturalna temperatura 36,6 stopni jest dla spermy wyjątkowo niekorzystna. Nie przewiewna bielizna i tym samym podwyższona temperatura okolic intymnych, ma negatywny wpływ na ilość i jakość produkowanej w jądrach spermy.
Ostatecznie, zwłaszcza w przypadku kobiet – majtki mogą powodować nieprzyjemne otarcia czy podrażniania. Wrażliwe na dotyk są szczególnie wargi sromowe. Naruszenia naskórka są bolesne i mogą sprzyjać pojawianiu się infekcji.

Wikimedia

Jak „nie nosić” majtek?

Musimy pamiętać, że nie noszenie majtek może paradoksalnie wywołać problemy, przed którymi chcieliśmy się ustrzec. Twarda i sztywna powierzchnia dżinsów i niektórych materiałów, może podrażnić narządy płciowe w sposób dużo poważniejszy niż sama bielizna. Dlatego, jeśli decydujemy się na rezygnacje z majtek, wybierzmy luźne i przewiewne spodnie czy sukienki. Wiele osób zapomina też o podstawach higieny. O ile jesteśmy przyzwyczajeni do codziennej zmiany bielizny, to większość nosi spodnie przez co najmniej kilka dni. Kiedy rezygnujemy z noszenia majtek, to niebezpieczne dla naszego zdrowia bakterie, gromadzą się na powierzchni spodni czy sukienki. Dlatego konieczne jest częstsza ich zmiana i pranie.

Flickr

Majtki bezwzględnie należy zaś zakładać, kiedy wybieramy się na zakupy, planując nabycie nowych ubrań. Przymierzanie ubrań w przymierzalni bez warstwy ochronnej, jaką są majtki, to najprostsza droga do nabawienia się infekcji narządów płciowych.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   15-latkowi wystawał z członka kabel USB. Lekarze oniemieli na ten widok

   To oni upublicznili zdjęcie zmasakrowanych zwłok Basi. W końcu spotka ich kara