w

Odkryto kolejny groźny wariant koronawirusa. Umiera coraz więcej zaszczepionych!

Twitter

Na świecie pojawił się nowy wariant Covid-19. R.1, bo tak nazywa się najnowsza mutacja, odkryta w jednym z domów opieki w USA. Błyskawicznie zaraził 45 pensjonariuszy i ich opiekunów. Uwagę naukowców zwrócił fakt, że wielu z nich było w pełni zaszczepionych. Czy zatem szczepionka przestała być skuteczna?

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Twitter

Kolejny, zmutowany wariant koronawirusa może przełamać skuteczność szczepionek

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że szczepionka nadal chroni przed ciężkim przechorowaniem Covid-19 i śmiercią. Niepokojące jest natomiast to, że nowy wariant wirusa wykazują odporność na przeciwciała. Oznacza to, że nawet osoby zaszczepione mogą przenosić wirusa. Tym samym są zagrożeniem dla słabszych i niezaszczepionych.

Pxhere

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

R.1 jest wariantem wartym dalszych badań. Zrobił już sobie przyczółek zarówno w Japonii, jak i Stanach Zjednoczonych – napisał w Forbes William A. Haseltine, który zajmuje się badaniem mutacji. R.1 zmutował na tak zwanym białku wypustowym, dzięki czemu lepiej daje sobie radę ze szczepionkami. Cechuję się też zwiększoną zakażalnością.

230 milionów przypadków

Doniesienia o pojawieniu się nowej mutacji zbiegły się w czasie z rekordem zachorowań na Covid-19. Na całym świecie odnotowano już 230 milionów przypadków. Zmarło – 4,7 milionów ludzi. W rezultacie Covid-19 stał się najbardziej śmiertelną epidemią w historii USA. Po dwóch latach liczbę zmarłych szacuje się na ponad 675 tysięcy. Pojawienie się nowych mutacji z pewnością nie poprawi tych statystyk. Dlatego poszczególne rządy zastanawiają się nad odpowiednią reakcją. Rozwiązaniem ma być podanie trzeciej, a nawet czwartej dawki szczepionki.

Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Donald Tusk na zdjęciu z wnuczką. Uwagę skupia jedna rzecz za jego plecami

      21-latka zaginęła w czasie wesela. Rano dokonano wstrząsającego odkrycia