w

Twoje majtki odbarwiają się w kroku? Wiemy dokładnie, jaki jest tego powód!

Facebook

Stan naszej bielizny nie jest tym, czym chcemy się chwalić. Uczucie skrępowania sprawia, że o odbarwieniach materiału w okolicy krocza nie rozmawiamy nawet z ginekologiem, mimo że to właśnie lekarz jest osobą najbardziej kompetentną do rozwiewania wszelkich wątpliwości w kwestii zdrowia intymnego. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Wiele kobiet z pewnością zauważyło jasne plamy na majtkach, przypominające odbarwienia powstające na skutek kontaktu ciemnego materiału z wybielaczem. Dla większości, to temat wyjątkowo krępujący. W obawie przed podejrzeniem o brak higieny, wolą to przemilczeć, nawet podczas wizyty u ginekologa. Milczenie z pewnością nie uspokaja, tym bardziej, że charakterystyczne odbarwienia tkaniny mogą sugerować problemy ze zdrowiem intymnym.

Facebook

Muzeum Waginy zachęca do otwartości w tym temacie

Do dyskusji na ten temat skłoniły zdjęcia odbarwionych majtek, które pojawiły się w mediach społecznościowych londyńskiego Muzeum Waginy. Komentarze internautek jasno wskazują, że ten problem nie jest im obcy. Nagle, kobiety zaczęły rozmawiać o wstydzie, jaki odczuwają w związku z tym tematem. Pojawiło się też wiele komentarzy wyrażających wielką ulgę.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Facebook

Spokojnie, wszystko jest w porządku

Z wypowiedzi pod zdjęciami jasno wynika, że wiele pań wiązało odbarwienia z problemami intymnymi. Tymczasem okazuje się, że wszelkie obawy o zdrowie były całkowicie zbędne. Odbarwienia powstają na skutek kwaśnego pH pochwy, które w normalnych warunkach utrzymuje się w przedziale 3,8-4,5. To wystarczy, by wybielić materiał.

Reasumując, jasne plamy wcale nie świadczą o zaniedbaniach w obszarze higieny czy o upławach. W związku z tym, nie trzeba się ich wstydzić.

Facebook

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Nauczycielka zadała uczniom zadanie. “Rozpętało się piekło, zwolniono mnie”

      Kinga Duda przyłapana pod pracą. Tata będzie zawiedziony, gdy zobaczy zdjęcia