w

Co z dziećmi, których nie zaszczepimy na COVID-19? Lekarz nie pozostawia złudzeń

Twitter

Co do tego, że rozpoczęła się czwarta fala koronawirusa nie ma wątpliwości. Z dnia na dzień przybywa zakażonych i rośnie liczba zajętych łóżek w szpitalach. Rząd i społeczeństwo ma jednak nadzieję, że dzięki szczepieniom następstwa będą łagodniejsze. Jednak co z dziećmi, które jako jedyna grupa społeczna nie zostały zaszczepione? Na co dzień spotykają się przecież w szkołach i innych miejscach, gdzie łatwo i szybko może dojść do zarażenia.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Twitter

“Około połowa dzieci miała już koronawirusa w czasie pandemii”

W sprawie szczepień najmłodszych wypowiedział się naczelny lekarz Anglii, Chris Whitty. W ubiegłym roku wykazano, że te starsze mutacje COVID-19 nie czynią znaczących szkód w młodym organizmie – szczególnie u nastolatków. Ale pamiętajmy, że sytuacja epidemiczna od tamtego czasu uległa zmianie.

Na tyle, na ile możemy ocenić, w tej grupie wiekowej zdecydowanie ma miejsce obecnie znacząca transmisja. Praktycznie każde niezaszczepione dziecko zostanie zainfekowane w pewnym momencie między 12. a 15. rokiem życia – powiedział Whitty odpowiadając na pytania poselskiej komisji zdrowia

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Twitter

Szczepienie dzieci

W Wielkiej Brytanii możliwe są szczepienia dzieci w grupie wiekowej 16-17 lat. Od poniedziałku zaczęto też szczepić dzieci w wieku od 12 do 15 lat. W Polsce już od czerwca mamy taką możliwość. Jednak jak pokazują statystyki, kampania, która rozpoczęła się we wrześniu nie przyniosła zadowalających wyników.

Zdecydowana większość dzieci, które obecnie nie miały Covid, będzie go miała w pewnym momencie. Nie stanie się to koniecznie w ciągu najbliższych dwóch czy trzech miesięcy, ale wcześniej czy później go złapią, ponieważ jest to niezwykle zakaźne. Szczepienie zmniejszy to ryzyko – mówił lekarz, Chris Whitty

Twitter

Sytuacja epidemiologiczna w Wielkiej Brytanii

W Anglii do tej pory podano 93,2 mln szczepionek przeciw Covid-19. W pełni zaszczepionych jest 82 procent społeczeństwa. To dość wysoki wynik, zważywszy na fakt, że w Polsce jest to nieco ponad 50 procent. Mimo to w Wielkiej Brytanii trwa kumulacja czwartej fali wirusa. W ciągu ostatniej doby wykryto 34,4 tys. zakażeń koronawirusem, potwierdzono też 166 zgonów z powodu Covid-19. Czy sytuacja w naszym kraju będzie wyglądała podobnie? Czy może nawet gorzej?

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Przyjaciel pedofil zgwałcił jego 9-letnią córkę. Nie miał litości dla zwyrodnialca

      Ostatnia wiadomość zabitej 22-latki. Przed śmiercią wysłała ją do swojej mamy