w

Zagraniczne media miażdż polską reprezentację tuż po meczu z Argentyną

Mecz z Argentyną już za nami. Nie da się ukryć, że to Wojciech Szczęsny rozegrał pierwsze skrzypce w czasie spotkania. jednak pasywna gra reszty drużyny doprowadziła do wyniku 0:2. Mimo to Biało – Czerwoni awansowali do 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze.

Sponsorowane

Jak to dowcipnie a zarazem uszczypliwie skomentowała brytyjska stacja BBC, Polacy w środowy wieczór najwięcej energii i pasji wykazali po końcowym gwizdku sędziego, ale w meczu… Meksyku z Arabią Saudyjską. Wszystko dlatego, że wynik tego spotkania wyniósł 2:1 dla Meksyku, co dało automatyczne przejście naszych do kolejnego etapu rozgrywek.

BBC o meczu Polska – Argentyna

Polska bierna, ale szczęśliwa. Polacy mogą uważać się za szczęściarzy, że pozostali w turnieju po tak słabym występie, w którym nie sprawili Argentynie żadnego kłopotu, a wspaniały napastnik Robert Lewandowski (34 l.) nie dał żadnej próbki swoich umiejętności — padł komentarz.

Z kolei hiszpański dziennik “Marca” podkreślił znaczącą pozycję i grę na bramce Szczęsnego. Póki był nie do pokonania Argentyńczycy czuli zagrożenie. Ale później byli już pewni swego. Mimo że Leo Messi nie wykorzystał rzutu karnego na strzelenie bramki, młodsi zawodnicy z jego drużyny nie pozostali dłużni. Dzięki temu mecz zakończył się dwiema bramkami dla Argentyny.

Leo nie strzelił gola, ale spokojnie… “dzieci” były na miejscu — napisali.

Szwedzi o Szczęsnym

Szwedzkie media oceniły, że Polacy w pierwszej połowie jeszcze dawali radę. Ale im później tym gorzej. W drugiej połowie ocenili ich grę jako pasywną. gdyby nie Wojciech Szczęsny, Argentyńczycy wygraliby zapewne wyżej.

Ten niewiarygodny polski bramkarz po raz kolejny pokazał klasę. Tym razem skutecznie zahipnotyzował podobno najlepszego piłkarza świata Lionela Messiego i obronił “dziwnego” karnego, już drugiego w tym turnieju. Uśmiech Roberta Lewandowskiego po zakończeniu meczu i wiadomości o awansie mówił sam za siebie.