w

18 przedmiotów, które mają dodatkowe zastosowania

Człowiek jednak uczy się całe życie…

Zaliczam się do osób, które raczej nie czytają instrukcji. Gdy coś kupię, zaczynam używać – po prostu. Jednak już nie raz przekonałam się, że to jest wieeeelki błąd.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Podobnie jest z przedmiotami codziennego użytku. Jest tyle rzeczy, z których korzystamy na co dzień a tak naprawdę nie wiemy do czego służą lub jak wiele można przy ich pomocy jeszcze zrobić. No i właśnie po to powstał ten post – edukacja 🙂

1. Mała kieszonka w jeansach

Każdy ją zna, każdy ją ma, ale do czego służy? “Ni mom pojęcia!”. Okazuje się, że mimo iż jej użyteczność obecnie nie jest już tak powszechna to kiedyś roku korzystał z niej każdy. Rozpowszechnili ją kowboje, a jej zastosowanie to – przechowywanie zegarków kieszonkowych.

2. Pokrywki kubków plastikowych

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Po co im tyle wybrzuszeń, ząbków itd. To ewidentnie do czegoś służy… Zgadza się! Jeśli pokrywkę położysz pod kubkiem, to dzięki tym właśnie ząbkom przyczepisz ją do dna kubka i otrzymujesz 2 zastosowania: podkładkę i zabezpieczenie przed ulaniem lub skraplającą się wodą 🙂

3. Jogurt z dodatkowym pojemniczkiem

Zawsze grzebałam łyżeczką, żeby wydobyć tą słodką część jogurtu, a wystarczy przełamać opakowanie… Polewa sama spłynie do reszty jogurtu.

4. Strzałka przy wskaźniku paliwa

Ewidentnie tam jest, ale chyba nigdy jej nie zauważyłeś. Ta strzałeczka ma swój zacny cel – to informacja dla kierowcy o stronie, po której jest wlew paliwa! Jasne, że proste?

5. Czekolada Toblerone

Tabliczka czekolady Toblerone jest tak skonstruowana, że chwytając kciukiem za pierwszy ząbek z łatwością go odłamiesz.

6. Chińskie pudełka

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Opakowania, w których otrzymujemy dania na wynos (głównie w azjatyckiej kuchni) mają pewną ukrytą funkcję. Gdy je rozłożysz posłużą Ci jako talerz! A jeśli nie jesteś w stanie zjeść wszystkiego – składasz i chowasz na później. Korzystam, polecam 😉

7. Malutka poduszka przy poduszce na igły

Zdarza się, że na igłach gromadzi się rdza. Właśnie z tej przyczyny powstała mała poduszka, w którą możesz wytrzeć rdzawy nalot. Duża poduszka będzie zawsze czysta!

8. Dziurka w zatyczce długopisu

Statystyka mówi, że rocznie ponad 10 000 zakrztuszeń wynika z połknięcia zatyczki od długopisu. W przypadku połknięcia zatyczki bez dziurki mielibyśmy nie lada problem. Dziurka umożliwia przepływ powietrza co w konsekwencji może uratować życie.

9. Perforacja na pudełku folii aluminiowej

Na pudełku z folią aluminiową lub papierem do pieczenia możemy spotkać ząbki – te pomagają oczywiście w odrywaniu arkuszy o wybranej długości. Na bokach pudełka są jednak jeszcze pewne wgłębienia – te służą do zablokowania rolki w pudełku. To sprawia, że folia/papier nie “ucieka” nam ze środka.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Wesela bez seniorów i w maseczkach. Nadchodzą nowe obostrzenia. Czy są konieczne?

      22 pomysły, które odmienią każde miasto. To mogłoby być u nas!