w , , ,

Arnold Schwarzenegger zwraca się do Rosjan w emocjonalnym apelu przeciwko wojnie na Ukrainie

Arnold Schwarzenegger umieścił na Twitterze dziewięciominutowe wideo, próbując przebić się przez propagandę i porozmawiać bezpośrednio z narodem rosyjskim o wojnie w Ukrainie. Legendarny kulturysta, gwiazda akcji i były gubernator Kalifornii powiedział, że chce, aby to przesłanie dotarło do jego „drogich rosyjskich przyjaciół”.

Sponsorowane

Do prostego Rosjanina

Mówię to do ciebie dzisiaj, ponieważ są rzeczy, które są przed tobą ukrywane. […] Okropne rzeczy, o których powinieneś wiedzieć”.

– powiedział.

Arnold Schwarzenegger poprzedził swoje potępienie dla działań rosyjskiego rządu, mówiąc o swojej miłości i podziwie dla narodu rosyjskiego — poczynając od swojego bohatera z dzieciństwa, mistrza w podnoszeniu ciężarów Jurija Pietrowicza Własowa.

Arnold Schwarzenegger, Wikimedia Commons
Sponsorowane

Powiedział, że w dzieciństwie jego ojciec namawiał go do znalezienia innego bohatera. „Kłóciliśmy się o to z ojcem” – powiedział Schwarzenegger. – „Nie lubił Rosjan z powodu swoich doświadczeń z II wojny światowej”. Jego ojciec walczył bowiem po stronie nazistów w Leningradzie podczas wojny.

Przemówienie Schwarzeneggera, opatrzone było napisami zarówno po rosyjsku, jak i po angielsku i skupiało się na ponurej rzeczywistości, gdzie śmiertelne bombardowania zmusiły 3 miliony Ukraińców do opuszczenia swoich domów.

Zwrócił się do samego Putina

Wysyłam tę wiadomość wieloma różnymi kanałami, by dotrzeć do moich drogich rosyjskich przyjaciół i rosyjskich żołnierzy służących w Ukrainie […] Wasze życie i wasza przyszłość są poświęcane dla bezsensownej wojny potępianej przez cały świat”

– powiedział Arnold Schwarzenegger.

Zapytał też prezydenta Rosji Władimira Putina – „Dlaczego poświęcasz tych młodych ludzi dla własnych ambicji? Ty rozpocząłeś tę wojnę. Prowadzisz tę wojnę. Możesz ją zatrzymać”.

Schwarzenegger oświadczył, że twierdzenie rosyjskiego rządu, że próbuje on „denazyfikować” Ukrainę, było całkowicie nieprawdziwe, wskazując, że prezydent Ukrainy, Wołodymir Zełenski, ma pochodzenie żydowskie.

„Rząd rosyjski okłamał nie tylko swoich obywateli, ale także żołnierzy” – powiedział, po czym wrócił do historii swojego ojca.

Kiedy mój ojciec przybył do Leningradu, był cały napakowany kłamstwami swojego rządu. Kiedy wyjeżdżał z Leningradu, był załamany — fizycznie i psychicznie. Resztę życia przeżył w bólu — bólu z powodu złamanego kręgosłupa, bólu od odłamków, które zawsze przypominały mu o tych strasznych latach i bólu z powodu poczucia winy. Do rosyjskich żołnierzy słuchających tej audycji: Znacie już wiele prawdy, o której mówię. Widzieliście to na własne oczy. Nie chcę, żebyście byli złamani jak mój ojciec”.

Sponsorowane

Arnold Schwarzenegger na koniec przesłania zwrócił się do Rosjan protestujących przeciwko wojnie

Do wszystkich Rosjan, którzy protestowali na ulicach przeciwko inwazji na Ukrainę: świat zobaczył waszą odwagę […] Wiemy, że ponieśliście konsekwencje swojej odwagi. Zostaliście aresztowani, uwięzieni i pobici. Jesteście moimi nowymi bohaterami. Macie prawdziwe serce Rosji.

Zobacz całe wystąpienie Schwarzeneggera

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nagroda Nobla dla Polaków? Daily Telegraph: Polska na to zasługuje

   Pojawiły się nowe zdjęcia znisczonego Antonowa An-225 Mrija. Koniec legendy [ZDJĘCIA WIDEO]