w

3-latek utopił się wraz z 9-letnią siostrą. W tej pozycji leżeli na dnie jeziora

Z dna jeziora Derinoz Dam pod miejscowością Amasya w Turcji wyłowiono ciała dwójki dzieci. Trzymały się za za ręce. To 3-letni Levent Cenik i jego 9-letnia siostra Havvanur. Oprócz rodzeństwa w wodzie utopiła się jeszcze trójka innych członków rodziny. Potworna tragedia.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Świętowali urodziny

To miał być wesoły dzień i miło spędzony czas w gronie najbliższych. Rodzina świętowała trzecie urodziny Leventa na łonie natury. W pewnym momencie chłopiec przez przypadek wpadł do wody. Gdy zauważyła to 9-letnia Havvanur, natychmiast rzuciła się bratu na pomoc. Po chwili oboje się topili. Za nimi do jeziora wskakiwały kolejne osoby. Niestety, nikomu nie udało się wyjść z tego cało.

Zginęło pięciu członków rodziny

W akcji ratunkowej życie straciło aż 5 osób. 3-letni chłopczyk wpadł jako pierwszy, następnie chcąc ratować jego życie wskoczyła 9-letnia siostra. Kolejna była 50-letnia babcia, 19-letni wujek, a także 28-letnia ciocia. Nikt nie zdołał wyjść z wody.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Ciała dzieci ratownicy wyłowili jako ostatnie ze wszystkich ofiar. Z relacji nurków wynika, że rodzeństwo do ostatniej chwili trzymało się za ręce, a ich widok poruszył do łez ratowników.

Dwoje dzieci było obok siebie i wyciągnięto ich, kiedy wciąż trzymali się za ręce. Przeżyliśmy ten incydent i jako zespół jesteśmy zdruzgotani – przekazał dyrektor Amasya Fire Brigade Selim Keles, cytowany na stronie mirror.co.uk

Tragedia rodziny wstrząsnęła całym światem. Mało kiedy ma miejsce taka sytuacja, żeby naraz życie straciło tak wiele bliskich sobie osób. Odbyło się już ostatnie pożegnanie ofiar utonięcia. Pozostaje nam nic innego, jak wyciągnięcie lekcji z tego bolesnego zdarzenia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Turystki poszły popływać w środku nocy do morza. Nie były w stanie wrócić do brzegu

      Na jego oczach zginęła ciężarna żona i 3-letnia córka. “Zmiotło Gosię i Laurę”