w

Trąba powietrzna przeszła przez Żory! Przerażeni mieszkańcy pokazali zdjęcia

Od wczoraj dochodzą do nas słuchy o trąbach powietrznych, które nawiedzają nasz kraj. Polacy nie są przyzwyczajeni do takich widoków, gdyż takie zjawiska atmosferyczne nie zachodzą zbyt często w Polsce.

Sponsorowane

Trąby powietrzne nad Bałtykiem

Wczoraj zaobserwowano trąby między innymi w rejonie Łeby, Karwi, Chałupek i Władysławowa. Internauci przesłali zdjęcia, na których możemy zaobserwować to niebezpieczne zjawisko.

Trąba powietrzna w Żorach

Dziś w godzinach popołudniowych na profilu Polskich Łowców Burz na Facebooku pojawiła się kolejna porcja zdjęć. Tym razem trąby powietrzne przeszły między Żorami a Pszczyną. Jak informują:

Sponsorowane

Dziś w godzinach 13:35-13:45 między Żorami a Pszczyną zaobserwowano silnie rozwinięty lej kondensacyjny. Istnieje duże prawdopodobieństwo graniczące niemal z pewnością, że lej ten dotknął powierzchni ziemi i wyrządził niewielkie szkody. Pomimo słabych warunków do rozwoju konwekcji, miejscami w Polsce pojawiły się nieco silniej rozbudowane chmury kłębiaste dające przelotne opady deszczu. W związku z dużym pionowym gradientem temperatury w dolnej troposferze i dość niskim poziomem kondensacji mogą gdzieniegdzie pojawiać się leje kondensacyjne. A nawet słabe trąby powietrzne (o sile F0). Jeśli macie więcej materiałów z obserwacji tego zjawiska lub znacie miejsce zetknięcia się leja z powierzchnią ziemi, bardzo prosimy dodatkowe informacje w komentarzach pod spodem

Pod postem internauci śmiało dzielili się kolejnymi zdjęciami, a także filmikami. Wielu ludzi zastanawia się, dlaczego w ostatnim czasie w Polsce tak często obserwujemy to niebezpieczne zjawisko.

Trąba Powietrzna Żory 20 lipca 2021

A to widok z dzisiaj z Warszowic

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Prostytutka powiedziała, że za 200 zł zrobi wszystko. Tego się nie spodziewała

   Pogrzeb zamordowanej rodziny w Borowcach. Odczytano wzruszający list pożegnalny