w ,

Sześcioraczki z Tylmanowej mają 2 lata! Zmieniły się nie do poznania

Sześcioraczki z Tylmanowej mają 2 lata i już kolejną imprezę urodzinową za sobą! Przyszły na świat 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, co było wyjątkowym wydarzeniem. Takie przypadki zdarzają się bowiem raz na 4,7 mld wszystkich ciąż na świecie. Od tamtej pory Polacy z zaciekawieniem śledzą losy Kai, Neli, Zosi, Malwiny, Filipa i Tymona. Jak dziś wyglądają dzieci Klaudii i Szymona Marców?

Sponsorowane

Pierwsze sześcioraczki w Polsce

20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przyszły na świat pierwsze polskie sześcioraczki. Było to ogromne zaskoczenie nie tylko dla rodziców, ale i dla lekarzy, którzy byli przekonani, że urodzi się pięcioro dzieci. Gdy więc podczas cesarskiego cięcia okazało się, że w brzuchu mamy jest jeszcze jedna dziewczynka, wszyscy byli zdumieni. W końcu nie było jej widać podczas badań USG!

Sześcioraczki urodziły się w 29. tygodniu ciąży i ważyły od 890 do 1300 g. W szpitalu dzieci spędziły kilka tygodni, a później były stopniowo wypisywane do domu. Jako ostatnia do rodzeństwa dołączyła najmniejsza z nich, Malwinka, która w krakowskiej placówce przebywała niemal cztery miesiące.

Dzieci Marców na Instagramie

Sponsorowane

Losy dzieci Klaudii i Szymona Marców z Tylmanowej (woj. małopolskie) śledzi niemal cała Polska, a jest to możliwe dzięki zdjęciom i filmikom, jakie rodzice publikują w mediach społecznościowych. Na Instagramie mają już ponad 160 tysięcy obserwatorów, ale liczba ta stale się powiększa.

Na profilu sześcioraczków pojawiają się materiały z okazji świąt, urodzin, ale też “zwykłej codzienności”. Widać na nich, jak rosną i jak zmieniają się sławne dzieci z Tylmanowej. Często na fotografiach, które cieszą się ogromną popularnością, maluchom towarzyszy ich starszy brat Oliwier. Są bardzo ze sobą zżyci.

Sześcioraczki z Tylmanowej mają 2 lata

Kaja, Nela, Zosia, Malwina, Filip i Tymon mają już 2 latka. Z tej okazji pojawiło się zdjęcie z rodzinnej imprezy, a jej przebieg mama sześcioraczków zrelacjonowała serwisowi dziendobrytvn.pl.

Wszystkie dzieci były wystrojone: dziewczynki miały na sobie jednakowe sukienki, a chłopcy odświętne koszule. Nie zabrakło też dekoracji z kolorowych balonów. Rok temu sześcioraczki świętowały urodziny przy sześciu tortach w sześciu różnych smakach, w tym roku był jeden duży.

Jak powiedziała pani Klaudia w Dzień Dobry TVN:

Tort był jeden, ale za to duży. Świeczki zdmuchnął reprezentant Tymek.

Przy okazji mogliśmy się dowiedzieć, jak kształtują się charaktery znanych 2-latków.

Sponsorowane

Nelka to jest taka troszeczkę przedstawicielka. Pierwsza właśnie podąża, a za nią te dzieciaki, które się już mogą przemieszczać, właśnie za nią pełzają. Ona fajnie pokazuje, jak można wykorzystać różne przedmioty w domu do zabawy. Jej braciszek Filipek, który zaczął pełzać równocześnie z nią, jest bardziej ostrożny. Tak podchodzi, ogląda

– mówiła mama sześcioraczków.

Również młodzi mieszkańcy gminy Ochotnica Dolna, w której mieszka rodzina Marców, przygotowali dla sześcioraczków niespodziankę. Nagrali życzenia i specjalną piosenkę z okazji ich drugich urodzin, którą rozpoczynają od słów:

Nie ma w świecie lepszej paczki – tylmanowskie sześcioraczki. Dzisiaj chłopcy i dziewczynki mają drugie urodzinki!

Całe nagranie można obejrzeć poniżej.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   25-latka okładała pięściami koleżankę i skakała jej po głowie. Nikt nie reagował

   Joanna dodała zdjęcie “z wąsikiem”. Chce, aby inne kobiety przestały się wstydzić