w

Tragedia na granicy z Białorusią. Znaleziono ciało polskiego żołnierza

Twitter

To, że na granicy Polski z Białorusią dzieje się źle, wiemy już od miesięcy. Dokładnie 2 września prezydent zdecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na pasie trzech kilometrów od granicy z Białorusią. Niestety, ale czas mija, a nic w tej sprawie się nie zmienia. Dotarła do nas kolejna przykra wiadomość. W niedzielę rano odkryto, że jeden z żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich nie wykazuje żadnych oznak życia. Mężczyźnie została udzielona pomoc, podjęto akcję reanimacyjną. Niestety nie przyniosła ona pozytywnego rezultatu. Żołnierz zmarł, najprawdopodobniej we śnie.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Smutne wieści obiegły Polskę

W niedzielę, 7 listopada br. w godzinach porannych żołnierze wykonujący zadania logistyczne w obszarze przygranicznym (poza strefą stanu wyjątkowego) po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie daje oznak życia. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon żołnierza 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – podała na Twitterze 18 Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka.

Okazuje się, że do śmierci mężczyzny doszło w czasie odpoczynku, a nie wykonywanych czynności służbowych.

Zmarły żołnierz nie wykonywał zadań bezpośrednio związanych z ochroną polskiej granicy. Pełnił służbę jako logistyk. Rodzina zmarłego została objęta opieką psychologiczną przez przedstawicieli wojska – podkreślono we wpisie generał.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Twitter

Śmierć żołnierza 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

Oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie prowadzi postępowanie wyjaśniające w celu ustalenia przyczyn zaistniałego zdarzenia – wskazała jednostka Żelaznej Dywizji.

W tej chwili prowadzone jest śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny. Wszystko po to, aby wykluczyć udział osób trzecich. Zaplanowana już została sekcja zwłok.

Żołnierz Żelaznej Dywizji zmarł dziś w nocy. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego – przekazał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Twitter

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Pogrzeb 30-letniej Izy z Pszczyny. Spoczęła w jednym grobie z synkiem Leonem

      Tłum migrantów ruszył na Polskę! “To największa próba masowego siłowego wejścia”