w

Rydzyk prosi o 1% podatku. Co w zamian? Zasługa na Sądzie Ostatecznym

“Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegoś innego, niż zasługi za dobre czyny” – w takich słowach ojciec Rydzyk zachęca do przekazywania 1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość.

Sponsorowane

Każdy obywatel w corocznym rozliczeniu podatkowym może wskazać instytucję, do której powędruje 1% podatku dochodowego należnego państwu. Mimo, że może się wydawać, że 1% to niewiele, to tak naprawdę w skali kraju jest to ogromne wsparcie dla pozarządowych instytucji czy fundacji. Wie o tym założyciel Radia Maryja, Tadeusz Rydzyk, dlatego prosi o wskazywanie w PIT-ach jako beneficjenta Fundacji Nasza Przyszłość. A w zamian obiecuje zasługę podczas Sądu Ostatecznego.

Rydzyk w specjalnej odezwie zwrócił się od słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam, w której zauważa, że w wyniku pandemii koronawirusa utrzymanie rozgłośni radiowej i telewizji stało się niezwykle trudne. Przypomniał również o możliwości przekazania 1% podatku. W dalszej części komunikatu zaczął nakreślać czym zajmuje się Fundacja Nasza Przyszłość, która miałaby się stać beneficjentem wspomnianego 1% podatku.

Dzięki tak przekazanej pomocy Fundacji Nasza Przyszłość zorganizowaliśmy dotąd – cieszące się wielkim powodzeniem – warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. […] Współfinansujemy badania naukowe Instytutu Pamięć i Tożsamość. […] Organizujemy koncerty religijno-patriotyczne dla dzieci i młodzieży a także animujemy współpracę młodzieży z różnymi domami seniorów.

– nakreśla profil działania fundacji o. Tadeusz Rydzyk.

Kończąc swój apel redemptorysta pisze:

Sponsorowane

Pan Jezus powie do nas na Sądzie Ostatecznym: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały. Prosimy, jeżeli jest taka Państwa wola, o przekazanie 1% Fundacji Nasza Przyszłość, wpisując w rozliczeniu podatkowym numer KRS: 0000091141.


Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Matka (†29) dwóch dziewczynek zmarła w Boże Narodzenie. Przegrała walkę ze straszną chorobą

   Nagle zmarła 41-latka, która dwa dni wcześniej przyjęła szczepionkę. Eksperci badają przyczynę