w

Polka podeszła do papieża i wręczyła mu zdjęcie. Tego nikt się nie spodziewał

Twitter

Podczas spotkania papieża Franciszka z posłami uczestniczącymi w międzyparlamentarnym spotkaniu do spraw klimatu, jedna z uczestniczek wręczyła mu niecodzienny podarunek. Był to list oraz zdjęcie małego chłopca, który od tygodni przebywa w lasach na pograniczu polsko – białoruskim i jest jednym z setek uchodźców chcących dostać się do Polski.

Sponsorowane

Co było w liście?

Po zakończeniu tego spotkania przekazałam papieżowi Franciszkowi list w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, wraz z listem Rodzin Bez Granic, a także zdjęcia dzieci wywiezionych przez Straż Graniczną na granicę polsko-białoruską. Papież to przyjął – powiedziała Urszula Zielińska, posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Twitter

Zaznaczyłam, że białoruski reżim traktuje uchodźców jak żywą broń. Mimo to naszym moralnym obowiązkiem jest pomoc. Na ten apel niestety znaczna część polityków pozostaje obojętna. Poinformowałam papieża, że z wyziębienia, głodu i braku podstawowej pomocy zmarły już co najmniej 4 osoby i podkreśliłam, że weryfikacja dokładniej liczby zmarłych osób jest niemożliwa ze względu na obowiązujący stan wyjątkowy na terenach przygranicznych.

Sponsorowane

Gdzie są dzieci?

Sprawa dotyczy dzieci i dorosłych uchodźców, którzy zostali odnalezieni w Michałowie w woj. Podlaskim. Całą Polskę obiegły zdjęcia, na których płaczące dzieci są wywożone w bliżej nieznanym kierunku przez funkcjonariuszy straży granicznej. Jak podają dziennikarze – „usiedli na ziemi, objęli się, złapali za ramiona, przytulili dzieci. Składali ręce jak do modlitwy. Skandowali: ‘Poland!’, nie mając zamiaru się stąd ruszać”.

Twitter

Według rzeczniczki straży granicznej, cała procedura była zgodna z prawem. „Żadna z tych rodzin, żadna z tych dorosłych osób nie chciała złożyć wniosku o ochronę międzynarodową w Polsce. Wszyscy mówili, że chcą złożyć te wnioski w Niemczech, to jest kraj ich docelowej migracji” – oznajmiła rzeczniczka.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Szczena w końcu przerwał milczenie! Szczerze powiedział o tym, co zaszło w domu

   Wyznała partnerowi, że jest w ciąży. Ten padł na kolana i wyznał jej całą prawdę