w

Do Polski znów dotrze gwałtowne ocieplenie. Temperatura sięgnie nawet 23°C!

Tegoroczna jesień jest dość różnorodna. Na początku zaskoczyła nas wysokimi temperaturami, jednak teraz za oknami przeważa deszcz, wiatr, chmury i niższe temperatury. Większą ochotę mamy posiedzieć pod kocem z kubkiem gorącej herbaty, aniżeli spacerować po lesie. Ale mamy dla was dobrą wiadomość. Otóż prognoza długoterminowa pokazuje, że w przyszłym tygodniu znów będziemy mogli cieszyć się ciepłem.

Sponsorowane

Pogoda na październik

Ocieplenie na przełomie drugiej i trzeciej dekady października jest przesądzone – prognozuje portal FaniPogody. Jeśli ktoś zaplanował na ten czas urlop i to na południu Europy, będzie zadowolony. Synoptycy zapowiadają, że przez kilka dni temperatura sięgnie nawet 20-23°C. Przyznacie sami, że jak na październik to naprawdę sporo!

Pixabay

Okazuje się, że serwis przeanalizował temperatury w okresie od 13 do 28 października i na ich podstawie ustalił, że najcieplej będzie w przyszły czwartek i piątek. Na zachodzie i południu Polski temperatura przekroczy 20-23°C. Najchłodniej będzie natomiast na wschodzie i północnym wschodzie.

Sponsorowane

Prognoza pogody na piątek, 15 października

W dniu dzisiejszym na południu i południowym wschodzie wystąpi duże zachmurzenie. W związku z tym w drugiej połowie dnia możemy spodziewać się przelotnych opadów. Sytuacja na północnym zachodzie zapowiada się nieco lepiej. Tam możemy spodziewać się chwilowych przejaśnień. Na wybrzeżu Polski możliwe są burze.

Pixabay

A jaka będzie temperatura? W większości kraju wyniesie od 12°C do 15°C. Chłodniej będzie na północnym wschodzie, Podhalu i miejscami na wybrzeżu. Tam termometry wskażą od 9°C do 10°C. Wiatr będzie umiarkowany, chociaż na wybrzeżu może osiągnąć do 70 km/h.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zadanie z matematyki krąży po sieci. Rodzice są zbulwersowani uwagą nauczyciela

   Odwiedziła knajpę po Kuchennych Rewolucjach. Nie mogła oderwać oczu od cen