w

Nie żyje znany polski aktor. Grał w “Kilerze” czy w “Chłopaki nie płaczą”

Media właśnie obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor filmowy, serialowy i teatralny. Na scenie występował przez ponad 50 lat. W ostatnim czasie widzowie mogli go oglądać w serialu TVP, Barwy Szczęścia.

Sponsorowane
Twitter

Nie żyje Paweł Nowisz

Informacja o śmierci 81-latka pojawiła się na facebookowym profilu serialu:

Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawlem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła

Sponsorowane

Twitter

81-latek był znanym i cenionym aktorem

Urodził się 15 stycznia 1940 roku w Warszawie. W 1963 roku ukończył studia na Wydziale Lalkarskim PWST w Krakowie, a rok później, w 1964 roku, na Wydziale Aktorskim tej samej szkoły. Jego debiut w teatrze miał miejsce we wrześniu, 1964 roku. Otrzymał liczne nagrody, m.in. Srebrną Maskę, Nagrodę Artystyczną Wojewody Lubelskiego czy nagrodę Wojewódzkiej Rady Narodowej. Grał w teatrach w całej Polsce w: Bielsku-Białej, Warszawie, Katowicach, Lublinie, Wrocławiu, Łodzi, czy Gnieźnie.

Twitter

Żoną Pawła Nowisza była aktorka, Wanda Wieszczycka-Nowisz.

Pierwszą rolę 81-latek odegrał w filmie Wodzirej, Feliksa Falka. Później kariera nabrała tempa. Wystąpił w takich filmach jak: Wierna rzeka, Jezioro Bodeńskie, Galimatias, czyli kogel-mogel II, Rozmowy kontrolowane, Pułkownik Kwiatkowski, Kiler, Fuks, Chłopaki nie płaczą, Cicha Noc, Pan T. i oczywiście w trzeciej części filmu Kogiel-Mogel.

Fani seriali również mogli oglądać Pawła Nowisza w produkcjach: Alternatywy 4, Czterdziestolatek. Dwadzieścia lat później, Ekstradycja 3, Adam i Ewa, Samo życie, Blondynka i Barwy szczęścia. Pojawiał się też gościnnie w Na wspólnej, Prawie Agaty, Kryminalnych i Ranczu.

Twitter
Sponsorowane

Będzie nam go brakowało [*]

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   To z jego powodu chcą przywrócić karę śmierci. Dokonał makabrycznej zbrodni

   29-latek wypił kilka drinków i wsiadł za kierownicę. W wypadku stracił… przyrodzenie