w

Opłakane skutki Sylwestra Marzeń z TVP. Eksperci mówili, ale nikt nie słuchał

Jak przewidywali eksperci Sylwester Marzeń z jedynką, stał się źródłem nowych zachorowań na Covid-19. Kilkanaście dni po zakończeniu imprezy w Zakopanem drastycznie wzrosła liczba nowych zakażeń.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Przybyło nowych zakażeń

Można powiedzieć, że niespodzianki nie ma. Już przed wielką imprezą lekarze i epidemiolodzy ostrzegali, że tak duża impreza skutkować będzie wzrostem zakażeń. Tym bardziej że na Sylwestrze Marzeń nie zachowywano żadnych zasad bezpieczeństwa. Tłoczący się ludzie, w przytłaczającej większości bez masek – łamali wszelkie zasady unikania zakażenia. Efekt? W ciągu tylko ostatniego tygodnia w Zakopanem liczba zakażeń wzrosła aż o 159 procent!

“Sylwester zakażeń”

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Nikt do końca nie wie, jaka jest skala zakażeń. Na sylwestra przyjechali do Zakopanego turyści z całej Polski. Z pewnością wielu z nich powróciło do domów już z wirusem. Zakażali swoich bliskich, przyjaciół i kolegów oraz koleżanki z pracy. Liczba zakażonych z pewnością wzrośnie, zwłaszcza że wirus rozwija się w organizmie człowieka do 10 dni. Możemy zatem spodziewać się nowych doniesień w tej sprawie. Taki rozwój sytuacji przewidywali eksperci.

Pixabay

Należało się tego spodziewać. Przyjechało do nas mnóstwo ludzi i doszło do całkowitego rozluźnienia w kwestii ochrony przed wirusem – powiedział dr. Jerzy Toczek koordynator ds. szczepień przeciw COVID-19 w powiecie tatrzańskim.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przerażające nagrania z Iwoną Wieczorek. Tak wyglądały ostatnie minuty jej życia?

Powiększyła sobie usta. Efekt nie przyśnił się jej nawet w najgorszych koszmarach