w

13-latka urodziła martwe dziecko. Wyszło na jaw, kto jest ojcem noworodka

Pixnio

Kilka dni temu pisaliśmy o 13-latce, która urodziła martwe dziecko. W sprawie prowadzone było śledztwo. Śledczym z Kielc udało się zidentyfikować ojca martwego maleństwa. Okazał się nim 71-letni Stanisław G. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu tymczasowego. Do ustalenia ojcostwa posłużono się badaniami DNA.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Ciąża 13-latki

10 sierpnia zrobiło się głośno o ciąży 13-letniej dziewczynki z województwa świętokrzyskiego. Gdy tylko nastolatka trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, sprawą zajęła się policja i prokuratura. Ciało martwego noworodka zabezpieczono do przeprowadzenia sekcji zwłok.

W naszym kraju obcowanie płciowe i inne czynności seksualne z osobą poniżej 15. roku życia stanowią przestępstwo z artykułu 200 Kodeksu karnego. Śledczy natychmiast rozpoczęli poszukiwania ojca zmarłego dziecka.

Pixabay
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Badania DNA

Dzisiaj, tj. we wtorek, 17 sierpnia prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, poinformował, że udało się ustalić tożsamość ojca dziecka.

Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił na ustalenie ojca dziecka 13-latki, które urodziła w dniu 09.08.2021 r. Okazał się nim 71-letni Stanisław G. Kluczowym dowodem są wyniki badań DNA

Już w piątek, 13 sierpnia 71-latek usłyszał zarzut współżycia seksualnego z 13-latką i został aresztowany.

W toku przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy – poinformował prok. Prokopowicz

Maxpixel

Ciąg dalszy sprawy

Mężczyźnie grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Śledczy na tę chwilę nie ujawniają jednak, jakie relacje łączyły Stanisława G. z dziewczynką. Nie są również znane wyniki sekcji zwłok noworodka. Mają trafić w ręce policji dopiero za około 6 tygodni.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Wypełniony po brzegi samolot z uchodźcami odleciał z Kabulu. Na pokładzie 640 osób

      Włamał się do salonu fryzjerskiego. Olga go związała i wielokrotnie wykorzystała!