w

Odcięła sobie rękę, by otrzymać ponad 4 miliony odszkodowania. Ręki brak, pieniędzy też

​W Słowenii doszło do nietypowej próby oszustwa ubezpieczeniowego. Julija Adlesić i jej partner zostali skazani za usiłowanie wyłudzenia odszkodowania w wysokości niemal 1,2 mln euro. Aby to uczynić kobieta odcięła sobie rękę piłą tarczową…

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Julija Adlesić swój lewy nadgarstek odcięła 4 stycznia 2019 roku. Jej partner natychmiast zadzwonił do centrum ratownictwa, zgłaszając wypadek przy pracy w tartaku. Śledczy podczas dochodzenia odkryli jednak, że pół roku wcześniej kobieta wykupiła pierwszą polisę ubezpieczeniową. W kolejnych miesiącach wykupiła jeszcze 3 polisy u innych ubezpieczycieli. Łączna suma odszkodowania o jaką mogła walczyć to 1,16 mln euro.

W sprawę była zaangażowana cała rodzina, a “mózgiem” całej akcji był partner Juliji – 22-letni Sebastien Abramow. To on przywiózł kobietę z odciętym nadgarstkiem do szpitala, jednak okazało się, że nie wziął do tam odciętej kończyny. Ratownicy odzyskali ją i w szpitalu doszyto odcięty nadgarstek. W opinii sądu Abramow celowo nie przywiózł do szpitala tej kończyny – miało to uniemożliwić jej doszycie i sprawić, że trwałe obrażenia zagwarantują pełne odszkodowanie.

delo.si

W trakcie śledztwa odkryto, że kilka dni przed wypadkiem Sebastien przeglądał w Internecie protezy rąk. Podczas odcinania kończyny Adlesić miała też przygotowaną pierwszą pomoc, bandaże i gazy. “To nie był wypadek, tylko zaplanowany czyn” – powiedział sędzia.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Rozprawa sądowa prowadzona była przez sąd okręgowy w Lublanie. Julija Adlesić została skazana na 2 lata więzienia, Sebastien Abramow na 3 lata więzienia. Ojciec Sebastiena dostał rok w zawieszeniu a matka została uniewinniona.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

   14 osób, które znalazły swojego sobowtóra. Albert Einstein jest niemal identyczny!

   Lekarz zdiagnozował anginę, jednak to ameba jadła mózg tego 13-latka