w

Obowiązkowe szczepienia również w Polsce? Zaskakujące słowa ministra zdrowia

Szef resortu zdrowia ponownie wypowiedział się w sprawie wprowadzenia obowiązku szczepień. Adam Niedzielski mówi, że ważna jest dla niego wolność wyboru, ale z drugiej strony wspomina o konieczności wprowadzenia przymusu.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Minister zdrowia przedstawił swoje zdanie na temat szczepień w rozmowie z Polsat News

Ja uważam jednak, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień, natomiast w przypadku pewnych grup, które są najbardziej z jednej strony narażone, a z drugiej też odpowiadają w sensie społecznym za pewne zwiększone ryzyko transmisji, to z punktu widzenia mojego te grupy rzeczywiście powinny podlegać obowiązkowi szczepień.

Pxhere

O jakich grupach mowa?

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Adam Niedzielski uważa, że obowiązkowe szczepienia powinny dotyczyć przede wszystkim medyków, służby mundurowe oraz nauczycieli. Natomiast nie widzi takiej potrzeby w stosunku do pracowników handlu. Pojawia się pytanie, czy możemy liczyć na takie zmiany w naszym kraju i kiedy one nastąpią.

Te zmiany nie będą wprowadzane z dnia na dzień.

Pixabay

Jednak z każdym dniem pojawiają się nowe osoby, które dobrowolnie chcą się zaszczepić. Inne kraje wprowadzają różne środki, mające zachęcić do tego obywateli. Minister również zabrał głos w tej sprawie.

To jest przede wszystkim kwestia wyboru Polaków, bo szczepienia są dobrowolne. Przygotowujemy rozwiązania, które może nam, mam nadzieję, troszkę bardziej zachęcą (przyp. red. do tego, by się szczepili) , ale z drugiej strony powoli myślimy o obowiązku szczepień dla grup najbardziej narażonych, czyli przede wszystkim dla medyków.

Twitter

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Doda ukarana za wideo na którym pokazuje robienie loda. “My tylko myjemy zęby”

    Popek już tak nie wygląda. Blond włosy i elegancka koszula zrobiły swoje