w ,

Naukowcy porównali chorych na COVID-19 z objawami i bez objawów. Wyniki są niepokojące

Pandemia zbiera coraz większe żniwo, a ostatnio przybrała na sile. Niepokój wzmaga fakt, że koreańscy naukowcy ustalili, iż 30% wszystkich zachorowań jest bezobjawowe. Z badań wynika też, że obecność wirusa w górnych drogach oddechowych jest porównywalna – niezależnie od występujących objawów.

Sponsorowane

Rozszyfrowywanie wirusa trwa nieustannie. Wirusolodzy walczą z czasem i próbują zrozumieć jak można przeciwdziałać ekspansji COVID-19. Najnowsze doniesienia z Korei Południowej sugerują, że rozprzestrzenianie wirusa odbywa się na taką samą skalę, niezależnie od przebiegu choroby. Jest to bardzo zła wiadomość, bo bezobjawowe zakażenie jest bardzo trudne do wykrycia a mimo to, “podstępnie” infekuje innych ludzi.

Zgodnie z tym co podaje portal Gazeta.pl w oparciu o informacje opublikowane przez JAMA Internet Medicine, ludzie którzy przechodzą infekcję bezobjawowo mają podobny poziom materiału wirusowego w nosie, gardle i płucach jak osoby z widocznymi objawami. Takie wnioski zostały wyciągnięte po przebadaniu 303 pacjentów (193 osoby bez objawów, 110 osób z objawami) i wykonaniu 1886 testów. Zauważono również, że osoby “bezobjawowe” przechodziły infekcję w średnio 17 dni, natomiast pacjenci z objawami walczyli przez średnio 19,5 dnia.

Ryzyko zarażenia się koronawirusem od kogokolwiek zależy od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę głębokość i szybkość oddechu osoby zarażonej, odległość od takiej osoby a także czas w jakim przebywało się z nią w zamkniętym pomieszczeniu.

– powiedział biolog zajmujący się infekcjami, dr Andrew Preston z University of Bath.

Biorąc pod uwagę wyniki badań koreańskich specjalistów zachowanie reżimu sanitarnego wydaje się być racjonalnym podejściem, ponieważ nigdy nie wiadomo kogo spotkamy podczas codziennych zajęć.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Szczeniaki piszczały spod ziemi prosząc o pomoc. Zakopała je żywcem…

   Mężczyzna usiadł za kobietą i zaczął grzebać w jej torebce. Na szczęście jest nagranie