w

Mija 3 miesiąc poszukiwań mordercy, Jacka Jaworka. Policja ma złą wiadomość

Mija już trzeci miesiąc poszukiwań Jacka Jaworka, który jest podejrzany o zamordowanie małżeństwa i ich 17-letniego syna. Mimo zaangażowania znacznych sił policyjnych, tropiący nie natrafili na żaden ślad zabójcy.

Sponsorowane
Facebook

Poszukiwany w całej Europie

Był ciepły lipcowy wieczór, kiedy policjanci przyjechali do niewielkiej wsi Borowce w okolicach Częstochowy. Na miejscu czekały na nich sceny jak z horroru. W mieszkaniu znaleźli zwłoki 44-letniego małżeństwa i ich najstarszego syna. Według ustaleń śledczych, sprawca – Jacek Jaworek oddał w ich kierunku kilkanaście strzałów. Tragedię przeżył jedynie młodszy syn, który uciekł i ukrył się u sąsiadów. Przyczyną morderstwa był najprawdopodobniej konflikt rodzinny na tle nieuregulowanych spraw spadkowych.

Mimo że natychmiast podjęto pościg za sprawcą i wystawiono czerwoną notę Interpolu – Europejski nakaz Aresztowania. Ten do dziś pozostaje na wolności.

Sponsorowane

Twitter

Policja jest bezradna

Mimo że policjanci nadal otrzymują sygnały dotyczące poszukiwanego, to żadne ze zgłoszeń nie doprowadziło do przełomu w sprawie.

„W miejscu, gdzie doszło do zbrodni, nadal pojawiają się patrole. I nic. Bez przełomu” – mówi bezradnie Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Śledczy nie wykluczają żadnego scenariusza. Podejrzany może nadal ukrywać się w Polsce. Być może uciekł za granicę lub popełnił samobójstwo.

Z postępowaniem śledczych zgadza się Jarosław Stelmach — ekspert do spraw bezpieczeństwa z Wrocławia. Jak twierdzi specjalista – „Poszukiwania Jacka Jaworka mogą trwać nawet kilkanaście lat, a policja musi być przygotowana na każdy scenariusz”.

Policjanci z nadzieją czekają też na szczegółowe wyniki sekcji ofiar. Być może ślady biologiczne oraz analizy balistyczne, pomogą w złapaniu podejrzanego. Wyznaczono też nagrodę za informacje, która może przyczynić się do zatrzymania sprawcy. Każdy, kto dysponuje informacjami na temat podejrzanego, jest proszony o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach – telefon 798 031 306. Zgłoszenia przyjmuje też Komenda Miejska Policji w Częstochowie – telefon 47 858 1255 oraz każda jednostka policji.

Facebook

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Schreiber na zdjęciu w prześwitującej sukni z gadżetem erotycznym. Usunięto je

   Afera Amber Gold. Katarzynę P. skazano na 12 lat, a właśnie opuściła areszt!