w

Matki przerzucają własne dzieci przez drut kolczasty. Chcą wydostać je z piekła

To, co dzieje się od kilku dni w Afganistanie, łamie serce. W Kabulu ewakuowanych jest tysiące ludzi. Niestety, nie każdy ma to szczęście i uda mu się opuścić granice kraju, w którym władze po 20 latach przejęli talibowie. Zdesperowane matki za wszelką ceną chcą uratować swoje dzieci. Porzucają pociechy pod płotem. Niektóre usiłują nawet przełożyć je nad drutami kolczastymi. Wszystko po to, by je uwolnić.

Sponsorowane

Lotnisko w Kabulu

Od niedzieli 15 sierpnia, kiedy kontrolę nad stolicą i krajem przejeli talibowie, trwa ewakuacja obcokrajowców i Afgańczyków, którzy współpracowali z zagranicznymi armiami. Niestety, liczba miejsc w samolotach jest ograniczona. Przy murach wyznaczających terytorium lotniska gromadzą się tysiące zdesperowanych ludzi.

W ciężkiej sytuacji są rodziny, które niestety nie znalazły się na listach ewakuacyjnych. Zdeterminowane matki usiłują nawet przerzucać maleńkie dzieci przez mur lotniska, na którym dla bezpieczeństwa zamontowane są kolczaste druty. To bez wątpienia wstrząsający widok. My przyglądamy mu się wyłącznie na zdjęciach, ale amerykańscy i brytyjscy żołnierze widzą to na własne oczy.

Sponsorowane

Matki są zdesperowane, są bite przez talibów. Krzyczą “ocalcie moje dziecko” i przerzucają do nas maluchy. Niektóre z dzieci spadły na druty kolczaste. To potworne, co się dzieje. Pod koniec nocy nie było żadnego żołnierza, żadnego mężczyzny, który by nie płakał – opowiadał wstrząśnięty w rozmowie z The Independent jeden z brytyjskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie

Błagają o pomoc

Do sieci trafiły też nagrania, na których widać spanikowanych Afgańczyków, dosłownie błagających o pomoc u drzwi lotniska i dzieci podawane żołnierzom nad murami.

W sprawie zaapelował brytyjski minister obrony. Prosi, by nie przekazywać dzieci nad murami lotniska:

Żadne dziecko bez opiekuna nie zostanie wsadzone do samolotu i nie wyjedzie z kraju

Sponsorowane

Talibowie wciąż utrzymują, że chcą pokojowego przekazania władzy. Do tego zapewniają, że nie zamierzają wyrządzić nikomu krzywdy. Niestety, ale prawda jest nieco inna. Próbując zapanować nad tłumem ludzi strzelają, biją karabinami mężczyzn, kobiety, a nawet dzieci. Mówi się, że na tę chwilę zginęło co najmniej 12 osób pod lotniskiem w Kabulu.

Do tej pory z Afganistanu ewakuowano 8 tysięcy ludzi

Zdjęcia i nagrania, które docierają do nas z Afganistanu, szokują i łamią serce. Ci ludzie na prawdę przeżywają tam piekło. Szczególnie szokujące są próby ucieczki ludzi, którzy uczepili się podwozia amerykańskiego samolotu. Po starcie niestety wypadli i zginęli. Jednak ta desperacja pokazuje, jak bardzo ci ludzie pragną uciec z własnego kraju. Dlaczego? Ponieważ boją się o własne życie…

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Talibowie zatrzymali na ulicy ciężarną policjantkę. Postrzelili ją i przebili oczy

   Ochrzciła dziecko ze względu na teściową. Ludzie są zniesmaczeni gdy słyszą powód