w ,

Kontrowersyjne kazanie księdza. “Szczepionki na Covid-19 są z ciał dzieci z aborcji”

W trakcie ostatniej mszy w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim ksiądz rezydent stwierdził, że szczepionki przeciw COVID-19 wytwarzane są z ciał dzieci po aborcji. Te słowa szybko wywołały burzę w Internecie a parafia odcięła się od tej wypowiedzi.

Sponsorowane

O incydencie z 6 stycznia (święto Trzech Króli) poinformował portal gorzowianin.com. Msza transmitowana była na mediach społecznościowych parafii oraz lokalny oddział TVP. Ksiądz rezydent Piotr Krzysztofiak wygłosił kazanie, w którym nawiązał do szczepionek przeciw COVID-19.

Wszystkie obecnie produkowane szczepionki na Covid-19 zostały wytworzone z wykorzystaniem ciał dzieci pochodzących z aborcji. Módlmy się za naukowców, aby wynaleźli szczepionkę niebudzącą kontrowersji moralnych. Ciebie prosimy.

– głosił ksiądz

Nagranie tych słów już krąży w sieci, a osoby które je obejrzały nie pozostawiają suchej nitki na kapłanie.

Parafia zdecydowała się odciąć od słów kapłana, twierdząc, że wypowiedziana intencja modlitwy jest prywatną opinią księdza.

Sponsorowane

Była przygotowana modlitwa wiernych do odczytania, ksiądz miał podyktowane to, co miał przeczytać. Była to msza transmitowana na całą diecezję, więc ksiądz miał modlić się m.in. za zdrowie biskupa Adama, w intencji biskupa Antoniego o łaskę nieba, ponieważ zmarł. Dodatkowo miał się modlić za misję i w intencji wszystkich służb w walczących z koronawirusem.
Ksiądz został pouczony o niestosowności tej wypowiedzi. O tym fakcie poinformowałem również biskupa. Chciałbym przeprosić wszystkich za słowa księdza rezydenta 

– tłumaczył w rozmowie z gorzowianin.com proboszcz parafii ks. Bogusław Kaczmarek.

Proboszcz poinformował, że ksiądz Krzysztofiak jest w tej chwili na urlopie a w związku z całym zdarzeniem rozważane są konsekwencje jakie miałyby zostać wyciągnięte. Pod uwagę brany jest czasowy zakaz wypowiedzi publicznych.

Nigdy się nie spodziewałem, że zrobi coś takiego bez mojej wiedzy i bez konsultacji ze mną. My opieramy się na dokumentach watykańskich, Kongregacji Nauki i Wiary, która mówi o tym, że każda szczepionka w dobie pandemii jest akceptowalna i moralnie dopuszczalna.

– podkreślał ks. Kaczmarek w rozmowie z portalem.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   COVID-19 zniszczył marzenie Panny Młodej. Cała rodzina zmarła w kilka dni…

   87-latka spędziła 8 godzin w karetce bo szpitale odmawiały przyjęcia. Wkroczyła żandarmeria