w

Temperatura coraz niższa, a zima coraz bliżej. Wiemy kiedy spadnie pierwszy śnieg

Pixabay

Lato bezsprzecznie ustąpiło miejsca jesieni. Temperatura znacznie spadła, co da się odczuć szczególnie w nocy. W niektórych rejonach Polski w ostatnich dniach zarejestrowano przy gruncie nawet -6°C. Synoptycy zdradzają, że w górach już niedługo może spaść śnieg!

Sponsorowane

Prognoza pogody na najbliższe dni

Weekend 2-3 października to raczej ostatni tak ciepły weekend w tym roku. Piękne słońce i temperatura sięgały wówczas nawet 25°C. Miniony weekend też należał do ładnych, jednak już nie aż tak ciepłych. Niestety, ale wiele wskazuje na to, że teraz zacznie się robić coraz zimniej. W nocy z czwartku na piątek, z 7 na 8 października, temperatura przy gruncie w Białymstoku była naprawdę niska, -6°C. Bardziej kojarzy się nam z zimą niż jesienią.

Pixabay

Zdecydowanie pora wyciągnąć z szaf ciepłe kurtki i szaliki. Z każdym kolejnym dniem temperatura ma spadać. W czwartek, 14 października, w Olsztynie termometry wskażą zaledwie 7°C. W Kielcach i Białymstoku 8°C, w Lublinie 9°C, a w Szczecinie, Zielonej Górze i Poznaniu możemy spodziewać się 12°C. Natomiast noce będą mroźne. Na południu Polski -1°C, w centrum kraju 2°C, a przy gruncie o kilka stopni mniej.

Sponsorowane

Pixabay

Kiedy możemy liczyć na opady śniegu?

Póki co śnieg może pojawić się na południu kraju, w górach. Jeśli chodzi o centralną i północną część przyjdzie nam jeszcze trochę zaczekać. Jednak długoterminowe prognozy pogody pokazują, że śnieg może pojawić się szybciej niż w ubiegłych latach. Synoptycy prognozują, że pierwszy śnieg być może zobaczymy w listopadzie. Istnieje prawdopodobieństwo, że stanie się to jeszcze pod koniec października. Możemy się więc spodziewać, że ta zima będzie chłodniejsza niż ubiegłe.

Pixnio

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Wstrząsające odkrycie na cmentarzu. Ciało noworodka z łożyskiem przysypane ziemią

   Polski gwiazdor zatrzymany za pobicie żony. Dziecko trafiło do izby dziecka