w

Nie rób tego ani na plaży ani w morzu! Grozi za to kara 3,5 tys. zł!

Twitter

Kiedy przebywasz w czasie wakacji czy urlopu na plaży i delektujesz się piękną pogodą, czasem przychodzi moment, w którym musisz pójść za potrzebą. W takich miejscach często przygotowane są toalety publiczne. Jeśli nie chcesz z nich korzystać, może też udać się do lasu znajdującego się nieopodal. Jednak jest grupa ludzi, która zamiast tego postanawia załatwić się do… wody. Hiszpanie mają dość takiego zachowania i postanowili z tym walczyć.

Sponsorowane

Słone kary za załatwianie się do wody w Hiszpanii

Jeśli spędzasz wakacje w Hiszpanii, powinieneś wybić sobie z głowy załatwianie się do morza. No chyba że chcesz za to słono zapłacić. Otóż w tym kraju przewidziano grzywny. Popularny kurort wakacyjny zabronił oddawania moczu do morza. Jeśli to nastąpi i zostaniesz przyłapany, możesz otrzymać karę w wysokości 3,5 tys. zł.

Mowa o Vigo, przybrzeżnym regionie północno-zachodniej Hiszpanii. Wydano tam bowiem ostrzeżenie, które jasno zakazuje oddawania moczu “w morzu lub na plaży”. Póki co jest to tylko drobne wykroczenie higieniczne i sanitarne. Oznacza to, że turyści mogą zostać ukarani grzywną. Rada miasta poinformowała, że aby uniknąć tego problemu w szczycie sezonu zainstalują na plażach toalety publiczne. Na ten moment nie jest jasne, jak policjanci mają egzekwować przepisy.

Twitter
Sponsorowane

Jak zachowywać się na plaży?

Okazuje się, że zakaz załatwiania się na plaży to nie jedyna zasada, która obowiązuje turystów w Hiszpanii. W średniowiecznym mieście Salobreña nie wolno korzystać z grilla na plaży. Osoby, które złamią ten zakaz karane są grzywną w wysokości prawie 14 tys. zł. Co więcej, jeśli policja przyłapie Cię na chodzeniu w samym stroju (w przypadku kobiet) lub w samych kąpielówkach (w przypadku mężczyzn) po ulicach doprowadzających na plażę albo z niej, grozi Tobie grzywna w wysokości 1,3 tys. zł.

Jeśli natomiast chcesz opalać się nago, możesz to robić jedynie w wyznaczonych miejscach. Za świecenie gołą pupą grozi grzywna nawet do 14 tys. zł. Podobna kara grozi za publiczne spożywanie alkoholu.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Pokazała się przed, w trakcie i po makijażu. “Przecieram oczy ze zdumienia!”

   Widok jej grobu smuci. Grała w “M jak miłość”, “Na dobre i na złe” i “Czterej pancerni i pies”