w

Przez 8 minut gwałcił bezbronną kobietę w pociągu. Reakcja świadków wręcz przeraża

Hippopx

Trudno uwierzyć jest w to, co stało się w jednym z wagonów pociągu, a jeszcze trudniej uwierzyć w znieczulice ludzi. Kobieta została zgwałcona przez 35-letniego bezdomnego w pociągu. Nie, wcale nie przebywała z nim sam na sam, w wagonie byli też inni pasażerowie. Jednak nikt nie zareagował na jej krzywdę i cierpienie. Gwałciciel został zidentyfikowany i złapany dzięki dochodzeniu policji.

Sponsorowane

Gwałt w pociągu

Zdarzenie miało miejsce w minioną środę wieczorem pod Filadelfią w USA. Bezdomny usiadł koło kobiety w pociągu i zaczepiał ją. Gdy ta zaczęła się odsuwać, on zaatakował. Świadkowie nie zrobili nic, by pomóc kobiecie. Mieli wystarczająco czasu, by to uczynić. Ale woleli nagrywać zdarzenie telefonami.

Sprawcą okazał się 35-letni Fiston Ngoy. Policji szybko udało się ustalić jego tożsamość i upublicznić ją wraz z wizerunkiem w mediach. Do napaści doszło w pociągu metra linii Market–Frankford w Pensylwanii, około godziny 22:00. Najpierw przysiadł się do kobiety, a już po chwili przystąpił do ataku.

Wikimedia
Sponsorowane

Kilka razy usiłował ją dotknąć – relacjonuje Andrew Busch, rzecznik SEPTA, Urzędu Transportu Południowo-Wschodniej Pensylwanii

Kobieta unikała kontaktu, odsuwała się od napastnika i próbowała go powstrzymać, jednak był silniejszy. – Zaczął zdzierać z niej ubrania – mówi Andrew Busch

Gwałt na oczach pasażerów

Gwałt trwał około 8 minut. Wagonem metra poza ofiarą i napastnikiem podróżowało wiele osób. Jednak nikt nie zareagował na krzywdę kobiety. Nikt nawet nie zadzwonił po pomoc. Policję wezwał dopiero pracownik SEPTA po kilku minutach od tragedii. Poszkodowaną zabrano do szpitala.

Jestem zbulwersowany tymi, którzy nie zrobili nic, aby pomóc tej kobiecie. Każdy, kto był w tym pociągu, musi spojrzeć na siebie w lustrze i zapytać, dlaczego nie interweniował, dlaczego czegoś nie zrobił – powiedział nadinspektor policji Timothy Bernhardt

Flickr

35-latek usłyszał już zarzut gwałtu i napaści na tle seksualnym. Według tego, co udało się ustalić policji mężczyzna jest bezdomnym.

Jednak w tej sytuacji najbardziej przerażająca jest reakcja ludzi, świadków. Zamiast pomóc w jakikolwiek sposób, przez 8 długich minut stali i przyglądali się, jak zwyrodnialec gwałci niewinną kobietę. Na jakim świecie przyszło nam żyć?!

Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Przemoc w małżeństwie Dody i Emila. Piosenkarka wyznała bolesną prawdę

   Tak kończy się używanie komórki podczas prowadzenia. Dla osób o mocnych nerwach!