w

Dziecko zmarło w rozgrzanym aucie. Matka nie może zostać przesłuchana

Szczecin: dziecko zmarło w rozgrzanym aucie. Prokuratura rozpoczęła już śledztwo w tej jakże tragicznej sprawie.Półtoraroczny Szymon spędził niemal cały dzień w nagrzanym samochodzie. Matka zupełnie zapomniała o dziecku. Była przekonana, że odwiozła chłopca do żłobka. Prawda niestety okazała się brutalna. Maluch nie miał szans na przeżycie.

Sponsorowane

Szczecin: dziecko zmarło w rozgrzanym aucie

Potworna tragedia, Szczecin: dziecko w rozgrzanym aucie. 38-letnia matka spakowała dzieci do samochodu. Najpierw odwiozła starsze do przedszkola. Następnie udała się do pracy, gdzie zaparkowała pojazd na parkingu. Przed godziną 17 odebrała najpierw starsze dziecko z przedszkola, po czym udała się do żłobka. Na miejscu dowiedziała się, że tego dnia nie przywiozła rano Szymka do placówki. Zdezorientowana pobiegła do samochodu. Okazało się, że na tylnym siedzeniu jest chłopiec.

Po powrocie do samochodu okazało się, że na tylnym siedzeniu pasażera znajduje się 1,5-roczny chłopiec, który cały ten czas spędził w samochodzie kobiety. Dziecko nie dawało oznak życia.

Na miejsce natychmiast wezwano pomoc. Niestety, okazało się, że próby reanimacji niczego nie dają, dziecko nie żyje. Rodzinę objęto pomocą psychologiczną.

Sponsorowane
Twitter

Wszczęto dochodzenie w tej tragicznej sprawie

Dzisiaj, czyli w czwartek, 23 czerwca szczecińska prokuratura podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa. Sprawa prowadzona jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci półtorarocznego dziecka. Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka: “Czyn ten kwalifikowany jest z art. 155 kodeksu karnego (nieumyślne spowodowanie śmierci), za który grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat”

Póki co prokuratura nie może przesłuchać matki zmarłego chłopca. Dlaczego?

Prokuratura oczekuje na opinie, w której biegli wypowiedzą się, kiedy możliwe będzie przeprowadzenie czynności z jej udziałem.

Wiadomo również, że ciało Szymonka zabezpieczono, w celu przeprowadzenia sekcji sądowo-lekarskiej.

Policja apeluje do wszystkich, aby nie zostawić dzieci ani zwierząt w samochodzie, podczas gdy na dworze panują tak wysokie temperatury. Szczególnie dzieci narażone są na niebezpieczeństwo, ponieważ ich mechanizmy termoregulacji nie są jeszcze w pełni wykształcone.

Twitter

Sponsorowane

Prowadzi to do szybkiego odwodnienia i wstrząsu termicznego, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Maluchy pozostawione bez opieki w zamkniętym, nagrzanym samochodzie są osłabione, potliwość ich organizmu znacznie wzrasta, a skóra blednie. W takich sytuacjach dzieci nie płaczą, są zdezorientowane i nie mają siły, aby krzyczeć – informują mundurowi.

Pamiętaj, że każdy ma obowiązek zareagować i pomóc drugiemu człowiekowi. Jeśli widzisz, że w samochodzie zamknięte jest dziecko, czy zwierzak, a w pobliżu nie ma właściciela, nie bój się zareagować. Jeśli w takiej sytuacji zbijesz szybę, nie odpowiadasz za tę szkodę. W końcu robiłeś to w celu uratowania życia.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Rząd uruchamia program dopłat. Kto tym razem otrzyma wsparcie finansowe?

   Katastrofa śmigłowca z turystami na pokładzie. “Widziałem uwięzionego we wraku mężczyznę”