w

Wiceminister zdrowia ostrzega. Czwarta fala COVID uderzy już za 2 tygodnie?!

Przed nami ostatnie dwa tygodnie wakacji. Już 1 września dzieci pójdą do szkół, a większość ludzi wróci z urlopów. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska ostrzega przed czwartą falą koronawirusa, która według niego ma nadejść już niebawem. Czy tym razem szpitale będą na to gotowe?

Sponsorowane

Czwarta fala koronawirusa

To, że zaatakuje nas kolejna fala koronawirusa, było niemal pewne. Pozostawało pytanie, kiedy to nastąpi. Teraz już wiemy. Hiszpania, Francja czy Holandia to kraje, w których obecnie coraz więcej ludzi zaczyna znów chorować. Trudno nie zauważyć, że trend wzrostu chorych zmierza coraz bardziej w głąb Europy.

Twitter

Niepokojąca jest również wiadomość, że z tygodnia na tydzień odnotowujemy coraz więcej przypadków COVID-19. W miniony piątek Ministerstwo Zdrowia podało informację o 196 nowych przypadkach zakażeń. Wczoraj było ich aż 211. To daje wzrost o 14 procent w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Niestety, ale ostatni czas pokazuje, że wzrost procentowy tydzień do tygodnia sięgają nawet 20-22 proc., czyli liczba nowych przypadków cały czas rośnie.

Sponsorowane

Twitter

Niepokojące słowa wiceministra zdrowia

Waldemar Kraska udzielał ostatnio wywiadu dla RMF FM. Przyznał w nim, że gdy Polacy wrócą z urlopów, a dzieci pójdą do szkół, przypadków zachorowań będzie prawdopodobnie zdecydowanie więcej. Już dziś widzimy powolną tendencję wzrostową.

Czwarta fala już puka do naszych granic, więc to jest kwestia kilku najbliższych tygodni, kiedy nowych przypadków będzie zdecydowanie więcej – przekonuje wiceminister zdrowia

Twitter

Czy w szpitalach znów pojawią się problemy z liczbą wolnych miejsc? Chorzy będą umierać pod punktami medycznymi? Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19, Paweł Grzesiowski tłumaczy na przykładzie Stanów Zjednoczonych:

Tam, gdzie jest mniej zaszczepionych, tam jest więcej hospitalizacji i będzie więcej zgonów. Czy szpitale w województwach o niskim procencie zaszczepionych są szykowane na kolejną falę? Został miesiąc…

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   “Moja żona zrujnowała nasze zdjęcia ślubne”. Powód zaskoczy niejednego!

   Znalazła maleńkie dziecko porzucone w szafie na ulicy. Było owinięte różańcem