w

Tyle zapłacisz teraz w Rosji za paczkę prezerwatyw. Cena zwala z nóg!

Okazuje się, że sankcje nałożone na Rosję wpłynęły nawet na życie erotyczne jej obywateli. Otóż Rosjanie tłumnie rzucili się na środki antykoncepcyjne. Nie przeszkadzają im nawet niebagatelnie wysokie ceny prezerwatyw. Mało kto uwierzy, ile trzeba teraz zapłacić za paczkę kondomów w Rosji!

Sponsorowane

Kosmiczne ceny prezerwatyw

W ostatnim czasie w sieci pojawiły się zdjęcia i filmiki pochodzące ze sklepów w Rosji. Ludzie masowo wykupywali cukier, dochodziło do przepychanek, a nawet do bójek. Jak się okazuje to nie jedyny tak pożądany produkt w Rosji. Kolejnym okazują się prezerwatywy. Ludzie stoją w długich kolejkach do aptek i sklepów w poszukiwaniu kondomów. Nie odstraszają ich nawet coraz wyższe ceny, które rosną ponieważ towar staje się tam deficytowy!

Porównajmy sobie ceny. W Polsce za paczkę prezerwatyw zapłacimy średnio 15-25 zł (mowa o średniej paczce, do 12 prezerwatyw). W Rosji za paczkę trzeba zapłacić 5030 rubli, co daje w przeliczeniu na naszą walutę ponad 200 zł!

Twitter
Sponsorowane

Ale jak się okazuje cena nie odstrasza klientów. Na półkach sklepowych brakuje kondomów, a to jak wiemy jeszcze bardziej nakręca sprzedaż. Kondomy stały się więc towarem deficytowym w Rosji, a ich sprzedaż wzrosła o 170%, jak podaje serwis Onet.

Wysokie ceny za prezerwatywy w Rosji

Oczywiście nie tylko duża sprzedaż w ostatnim czasie prezerwatyw nakręciła taką cenę. Wpływ na nią mają również sankcje nałożone przez Zachód. Ministerstwo Przemysłu i Handlu uspokaja Rosjan, że towaru na pewno nie zabraknie, ponieważ kraje takie jak Tajlandia, Chiny, Indie czy Korea Południowa nie wstrzymały wysyłki.

W Rosji sprzedaż dalej prowadzi również angielska firma Reckitt (producent Durexa). Mimo olbrzymiej krytyki przedsiębiorstwo nie planuje wycofać się z rosyjskiego rynku.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Polska wyrzuci 45 rosyjskich dyplomatów? Podejrzani są o szpiegostwo!

    Prawda na temat ojca Władimira Putina. “Zabijał powstańców warszawskich”