w

Wszczęto poważny alarm! “Ogromne ryzyko katastrofy nuklearnej”

Na Ukrainie ogłoszono alarm. Wszystkie bloki energetyczne elektrowni atomowych zostały wyłączone. Taką procedurę przewidują przepisy eksploatacyjne elektrowni jądrowych. Dlaczego zdecydowano się na taki krok? Ponieważ rośnie zagrożenie ze strony Rosji, która atakuje również elektrownie.

Sponsorowane

O sytuacja poinformował koncern atomowy Enerhoatom. Mianowicie zostały wyłączone wszystkie elektrownie atomowe na terenie Ukrainy. Pojawiła się wiadomość o „realnym zagrożeniu katastrofą nuklearną i radiacyjną”. To pierwszy raz w 40-letniej historii ukraińskiej energetyki jądrowej. Rodzi się pytanie, dlaczego Rosjanie cały czas ostrzeliwują elektrownie atomowe? Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia na skalę światową, jakiego mogą dokonać?

Wojna na Ukrainie wciąż trwa

Ukraińskie służby poinformowały, że „tymczasowo okupowana Zaporoska Elektrownia (Atomowa), która nie działa od września br., przeszła w tryb pełnego blackoutu wraz z uruchomieniem wszystkich generatorów dieslowskich”. Doszło do uszkodzeń z powodu ostrzałów.

Na terenie całej Ukrainy nie ma obecnie prądu. Pozbawione elektryczności zostały nawet takie obiekty jak szpitale, sklepy czy stacje benzynowe. Oo prądu odcięto także 50% Mołdawii. Wszystkiemu winna jest trwająca wojna i nieustający ostrzał ze strony Rosji. Wyobraźcie sobie jakie warunki do życia mają tam aktualnie ludzie…

Sponsorowane

Ze względu na spadek częstotliwości w systemie elektroenergetycznym spowodowany uszkodzeniami infrastruktury energetycznej w elektrowniach jądrowych Rówieńskiej, Południowoukraińskiej i Chmielnickiej uruchomiono zabezpieczenia awaryjne. Wszystkie bloki energetyczne tych stacji zostały automatycznie odłączone od sieci energetycznej – oświadczył szef Enerhoatomu Petro Kotin na Telegramie. (Radio ZET)

Najgorsze jest to, że żołnierze rosyjscy cały czas atakują budynki cywilne. Rzecznik MSZ Ukrainy, Ołeh Nikołenko, podał, że Rosjanie strzelają w bloki mieszkalne i zabijając niewinne osoby. Od samego początku wojny stosowali taką taktykę. Za nic mają ludzkie życie. Łącznie w wyniku rosyjskich ostrzałów w środę zginęło sześć osób, a 36 zostało rannych.

Tylko poprzez radykalne zwiększenie nacisku na krwawego agresora i jego dalszą izolację polityczną, gospodarczą i finansową, a także dalsze dostarczanie Ukrainie wszelkiej niezbędnej broni społeczność międzynarodowa może powstrzymać zbrodniczą wojnę wywołaną przez Kreml i groźbę zagłady – ostrzega Kotin.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

8 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Dowiedziała się, że znajomy molestuje jej synów. Chwyciła za nóż i poszła wymierzyć sprawiedliwość

    Obrzydliwe zachowanie Cristiano Ronaldo. Wsadził rękę do spodenek i to zjadł