w

Wypełniony po brzegi samolot z uchodźcami odleciał z Kabulu. Na pokładzie 640 osób

O tym, co dzieje się w Afganistanie media donoszą już od wczoraj. Odkąd talibowie po 20 latach przejęli władzę w kraju, obywatele jak i cudzoziemcy z obawy o swoje życie, za wszelką cenę starają się przekroczyć granicę. Na lotnisku w Kabulu panował wczoraj chaos i panika. Trudno uwierzyć w to, co tam się działo.

Sponsorowane

640 afgańskich uchodźców uratowanych

Amerykański samolot transportowy C-17 wziął na swój pokład aż 640 afgańskich uchodźców. Mimo nadmiaru osób pilot nikogo nie usunął. Jak podaje serwis Daily Mail:

Pilot nie zdecydował się na usunięcie nadmiaru osób z pokładu, tym samym ratując ich wszystkich

Wikipedia
Sponsorowane

Do sieci trafiło zdjęcie przepełnionego odrzutowca towarowego. Po brzegi wypełniony był setkami afgańskich uchodźców. Były też kobiety i małe dzieci, niektórym w ostatniej chwili udało się wbiec do środka przez półotwartą rampę samolotu.

Na samym początku przyjmowano, że samolot pomieści 800 uchodźców, jednak na miejscu wojskowi poinformowali, że rzeczywista liczba, jaką pomieści samolot to 640 osób. Tak naprawdę, maszyna C-17 jest przystosowana do bezpiecznego transportu około 130 osób. Ale w tej sytuacji Amerykanie postanowili zrobić wyjątek i uratować więcej ludzi.

Co stanie się z uchodźcami?

Wczoraj wieczorem samolot wystartował z lotniska w Kabulu. Po dwóch godzinach wylądował w Katarze. Departament obrony podał do informacji, że uratowani Afgańczycy zostaną przewiezieni do baz lotniczych w Teksasie i w Wisconsin.

Te 600 osób to zaledwie cząstka wszystkich ludzi, którzy w Afganistanie wciąż czekają na ratunek. Zastanawiacie się, kim są? Otóż to osoby, które opowiadały się po stronie byłego prezydenta lub współpracowały z wojskami USA, które do tej pory władały krajem. Po objęciu rządów przez talibów boją się, że czeka ich śmierć.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Dwie osoby wypadły z samolotu. Po wylądowaniu dokonano wstrząsającego odkrycia

   13-latka urodziła martwe dziecko. Wyszło na jaw, kto jest ojcem noworodka