w

Julia Wieniawa zdradziła fanom, że cierpi na nieuleczalną chorobę

Instagram

Julia Wieniawa to popularna polska aktorka, piosenkarka, celebrytka i prezenterka telewizyjna, urodzona 23 grudnia 1998 roku. Młoda aktorka ma ogromny wpływ na swoich fanów i często stara się to wykorzystać w dobrym celu. Teraz zaapelowała do swoich fanów i fanek, aby nie zwlekali z badaniami i regularnie sprawdzali swój stan zdrowia. Zdradziła, że sama choruje na Hashimoto, czyli niedoczynność tarczycy. Przez nią musiała zmienić swój tryb życia i zacząć się leczyć, co wpłynęło również na jej wygląd.

Sponsorowane
Instagram

Julia Wieniawa choruje na Hashimoto

Podczas ostatniego nagrania na TikToku Julia Wieniawa wyznała fanom, że zmaga się z poważną chorobą. Chodzi o chorobę Hashimoto, czyli o przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy. Jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym. Z jej powodu układ odpornościowy produkuje przeciwciała skierowane przeciwko tarczycy. Efektem jest przewlekłe, niebolesne zapalenie tarczycy, które powoli niszczy ten gruczoł. Skutkiem jest też zmniejszenie produkcji hormonów, wytwarzanych przez tarczycę i tak potrzebnych do właściwej pracy organizmu. Tarczyca odpowiada za wytwarzanie tyroksyny (T4) i trijodotyroniny (T3). Choroba Hashimoto jest przyczyną niedoczynności tarczycy. Występuje ona u ponad 90% osób cierpiących z powodu choroby Hashimoto.

Instagram

Sponsorowane

Julia Wieniawa apeluje o kontrolowanie stanu zdrowia

Młoda aktorka zwraca uwagę fanów na wykonywanie regularnych badań. Sama przyznaje, że cierpi na chorobę Hashimoto. Wyznaje, że to właśnie z jej powodu zmienił się jej wygląd. Ubolewa, iż wiele osób myśli, że za te zmiany odpowiada medycyna estetyczna.

Instagram

Być może problemy, z którymi się borykacie, to nie jest kwestia diety, albo kwestia tego, jaką macie urodę, tylko po prostu kwestia choroby, która przejmuje kontrolę nad waszym ciałem. Dlatego w momencie, kiedy ja promuję naturalność, a ktoś pisze mi, że mnie stać na zabiegi upiększające, to nieprawda. Ja sobie nigdy nic w życiu z twarzą nie zrobiłam, tylko po prostu zaczęłam się leczyć i zmieniłam swój tryb życia – oznajmia Julia Wieniawa w jednym z ostatnich nagrań na TikToku.

Instagram

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Zamordował Asię metalową pałką, a na koniec rozebrał. Nie do wiary, co zrobił później

   Udusiła Nadię, Lenkę i Alanka. Potem położyła dzieci do łóżeczek i przykryła