w

Widok jej grobu smuci. Grała w “M jak miłość”, “Na dobre i na złe” i “Czterej pancerni i pies”

Flickr

Barbara Krafftówna zmarła 23 stycznia 2022 roku. Od śmierci znanej polskiej aktorki minęło już prawie pół roku. Została pochowana na warszawskich Powązkach Wojskowych. Jak dziś wygląda miejsce jej pochówku?

Sponsorowane

Kim była Barbara Krafftówna?

Krafftówna była polską aktorką teatralną i filmową, występowała również w kabaretach i śpiewała. Już w młodości wykazywała ogromne zainteresowanie aktorstwem. W czasie wojny uczestniczyła w zajęciach krakowskiego konspiracyjnego Studia Dramatycznego, które ukończyła w 1946 roku. Oprócz aktorstwa uczyła się również tańca i pantomimy. W 1946 roku Barbara zadebiutowała na deskach Teatru Wybrzeże rolą Rybaczki w Homerze i Orchidei Tadeusza Gajcego.

Twitter

Poza teatrem zagrała w kilkudziesięciu filmach. Zdaniem wielu krytyków najwybitniejszą rolę odegrała w filmie Jak być kochaną, jako Felicja. Zagrała kobietę, która dla miłości była w stanie poświęcić wszystko. Za tę rolę otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Francisco w 1962 roku. Grała nie tylko w filmach, ale też serialach, między innymi w Czterej pancerni i pies, w Na dobre i na złe czy M jak miłość.

Sponsorowane

Twitter

Życie prywatne Barbary Krafftówny

Michał Gazda był pierwszym mężem Krafftówny. Podobnie jak ona był również aktorem teatralnym i filmowym. Niestety, mężczyzna zginął w wypadku samochodowym. Para doczekała się jednak syna, Piotra, który wraz z żoną i dzieckiem mieszkał w Kanadzie. W 2009 roki zmarł.

Twitter

Barbara w 1982 roku zdecydowała się wyjechać do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam poznała drugiego męża, Arnolda Seidnera. Był on dyrektorem międzynarodowego instytutu do spraw emigrantów w San Francisco. ich małżeństwo trwało zaledwie pół roku. Seidnera zmarł w wyniku zawału serca. Wówczas Krafftówna przeniosła się do Los Angeles. Przez 10 lat mieszkała tam w domu seniora. W 1998 roku podjęła decyzję o powrocie do Polski.

Zmarła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie 23 stycznia 2022 roku. Została pochowana w alei zasłużonych cmentarza wojskowego na Powązkach w Warszawie.

Twitter

Grób Barbary Krafftówny

Sponsorowane

Mimo że kobieta nie żyje już od pół roku nadal nie doczekała się nagrobka. Póki co nie ma żadnych planów budowy pomnika. W miejscu jej pochówku usypany jest prowizoryczny grób, na którym zasiana jest trawa. Tuż obok stoi kilka zniczy i kwiaty. Można odczuć wrażenie, że grób jest rzadko odwiedzany.

View post on imgur.com

Barbara Krafftówna została pochowana wokół innych znanych osobistości. Obok leży chociażby Andrzej Strzelecki, a niedaleko znajduje się grób Pawła Królikowskiego.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Nie rób tego ani na plaży ani w morzu! Grozi za to kara 3,5 tys. zł!

   Alan kazał uciekać dziewczynie. Na 16-latka napadła grupa rówieśników