w

Dorota Gardias o druzgocącej diagnozie. “Życie przeleciało mi przed oczami”

Instagram

Dorota Gardias podzieliła się ze światem druzgocącą wiadomością. Jakiś czas temu prezenterka pogody wybrała się na rutynową kontrolę do lekarza. Niestety, ale badanie piersi wykazało, że 41-latka ma centymetrowego guza. Czeka ją operacja. Prezenterka telewizyjna zwraca się z prośbą do wszystkich, by pamiętali o badaniach profilaktycznych.

Sponsorowane
Instagram

Dorota Gardias ma nowotwór

41-latka udzieliła wywiadu dla magazynu Party. Wyznała w nim wynik badania, który poznała po rutynowej kontroli u lekarza. Kobieta nie kryje, że diagnoza była dla niej ciosem i wstrząsem. Zupełnie nie tego się spodziewała.

Gdy usłyszałam, że to nowotwór i jak najszybciej trzeba zrobić operację, życie przeleciało mi przed oczami – wyznała pogodynka

Sponsorowane

Instagram

Operacja usunięcia guza piersi

Dorotę czeka operacja. Jest zaplanowana na koniec września. Całe szczęście, raka wykryto we wczesnym stadium. Rokowania lekarzy są pomyślne. Szybka diagnoza jest w takich przypadkach kluczowa. Okazuje się, że w Polsce średnio u ponad 50 kobiet dziennie wykrywa się raka piersi. Każdego dnia umiera z jego powodu 15.

Instagram

Dbajmy o swoje zdrowie i badajmy się regularnie

Nasze podejście do profilaktyki nieco się zmieniło w ostatnim czasie. Przyczyną tego był wybuch pandemii koronawirusa. Wiele osób przekładało, odwlekało wizytę, aż w końcu albo o niej zapominali, albo ją ignorowali. Trzeba przyznać, że w najgorszym momencie wynikającym z COVID-19 dostęp do specjalistów był utrudniony.

Nie ignorujcie żadnych niepokojących symptomów, bo mamy dla kogo żyć – mówi Dorota Gardias

Instagram

Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Wybiegła dosłownie 3 minuty przed zawaleniem WTC. Żałowała, że przeżyła

   Trzeci zgon w ciągu zaledwie tygodnia. Wszystkie przypadki łączy udział policji