w ,

Wyjeżdżasz na kilka dni? Umieść w zamrażarce monetę. Brzmi dziwnie?

To jest genialne!

Czy planujesz kilkudniowy wyjazd i nie masz komu powierzyć opieki nad mieszkaniem lub domem? Pod Twoją nieobecność może dojść do jakiejś awarii, braku prądu itd. dlatego ważne jest by móc ocenić to po powrocie.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Otóż jest na to sposób! Gdy wrócisz z wakacji czy przerwy świątecznej będziesz wiedzieć czy podczas Twojej nieobecności przypadkiem nie brakowało prądu. Szczegóły poniżej 🙂

Jak działa ten trik?

Żywność przechowywana w zamrażarce i lodówce powinna być utrzymywana w konkretnych temperaturach. Jeśli tego nie zapewnimy, nasze jedzenie może nie nadawać się do spożycia. Sytuacja komplikuje się mocno gdy nie możemy sprawdzać stanu urządzenia chłodzącego na co dzień. Sposobem na to jest zwykła moneta.

W zamrażarce miej przygotowany kubeczek z zamrożoną wodą. Gdy będziesz wyjeżdżać, połóż na zamrożonej wodzie w kubku wspomnianą monetę. Jeśli po powrocie moneta będzie znajdować się w tym samym miejscu, możesz mieć pewność, że nie doszło do braku dostaw prądu i Twoja żywność jest w najlepszej kondycji. Jeśli zaś moneta nie zachowała położenia, w którym ją pozostawiłeś, oznacza to, że prądu brakowało. Najgorzej będzie jeśli moneta spadnie na samo dno – oznacza to, że prądu nie było naprawdę długo. W tym przypadku raczej pozbądź się tej żywności – uchronisz siebie i bliskich!

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Jeśli uważasz, że ta sztuczka jest przydatna, podziel się nią z przyjaciółmi!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Wściekłe osy doprowadziły do śmierci 5-latka. Babcia osłaniała go własnym ciałem

      McDonald’s będzie wzywał policję do klientów bez maseczki