w

Sanepid ostrzega! Ten popularny produkt z Biedronki zawiera groźną bakterię!

Pojawiło się publiczne ostrzeżenie z Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sprawie żywności. Zagrożenie pojawiło się w jedzeniu, które sprzedaje jedna z największych sieci marketów w Polsce, a mianowicie w Biedronce. Chodzi o produkty z kurczaka, w których wykryto pałeczki Salmonelli.

Sponsorowane

W kurczaku z Biedronki wykryto pałeczki Salmonelli

Mowa o konkretnej partii produktu Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym. W wyniku badań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto, że w jednej partii roladek znajdują się bakterie Salmonelli.

Jakie zagrożenie dla człowieka stanowi Salmonella? Może objawiać się w następujący sposób: biegunką, skurczami żołądka, gorączką, nudnościami, wymiotami, dreszczami, bólem głowy, czy bólem mięśni.

W jakim dokładnie produkcie wyryto pałeczki Salmonelli? Mowa o Roladkach Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, o wadze 500 g. Numer partii to 109/P1/L4/I. Termin przydatności do spożycia to 07.05.2022. Producentem mięsa jest Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE. Natomiast artykuł wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn.

Sponsorowane

Firma Konspol Holding Sp. z o.o., niezwłocznie poinformowała dystrybutora o zaistniałej sytuacji, a Biedronka podjęła natychmiastową decyzję o wycofaniu wskazanej partii z obrotu. Osoby, które zakupiły produkt, nie powinny go spożywać. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego należy skontaktować się z lekarzem.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Papież Franciszek pojawił się na wózku inwalidzkim. “Nie mogę chodzić”

   Szokujące słowa Billa Gatesa o COVID-19. “Nie chcę być głosem zagłady, ale…”