w

Najdroższa kawa w całej Warszawie. Za filiżankę zapłacisz niebotyczną cenę

Warszawa, stolica Polski w porównaniu z innymi miastami słynie z dość wysokich cen. Ale przekładają się na to również wyższe zarobki. Mimo wszystko, trudno uwierzyć, ile można zapłacić za filiżankę podwójnego espresso w stolicy.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Kawa

Wielu dorosłych zachwyca się smakiem kawy. Niektórzy nie potrafią bez niej żyć. Jest źródłem kofeiny i jedną z najpopularniejszych używek świata. Sporządzamy ją z palonych, a następnie mielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca.

Pixabay

Najdroższą kawę, jaką kupicie w Warszawie, można znaleźć w restauracji CAVA na Nowym Świecie. Jednak jej cena przyprawia o zawrót głowy. Podwójne espresso kawy Kopi Luwak kosztuje 90 zł!

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Ten gatunek kawy pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Wytwarzany jest z ziaren, które wydobywane są z odchodów zwierzęcia zwanego powszechnie cywetą, a lokalnie luwak. Stąd też wzięła się nazwa kawy. Jak wygląda proces powstania doskonałego ziarna?

Wikimedia

Otóż łaskun chętnie żywi się owocami kakaowca. Jednak nie trawi ich nasion, a jedynie miąższ. Po nadtrawieniu przez enzymy trawienne ziarna przechodzą przez przewód pokarmowy i są wydalane. Co ciekawe, luwak zjada tylko najlepsze owoce, a kiedy ziarna wędrują przez przewód pokarmowy zwierzęcia, tracą swój gorzki smak. Zatem kawa zyskuje łagodny aromat.

Kopi Luwak jest jedną z droższych kaw na świecie – w 2013 kilogram kosztował od 200 do 400 dolarów.

Kawy Kopi Luwak możesz napić się w Warszawie

Byłbyś w stanie zapłacić za filiżankę kawy aż 90 zł? Jesteś takim smakoszem kawy? Opiniami na temat Kopi Luwak podzieliły się osoby, które już ją piły. Okazuje się, że dla wielu smakuje ona podobnie do innych kaw, które z łatwością można kupić w marketach za tanie pieniądze.

Flickr

Produkcję tej kawy wielokrotnie krytykowano, jako nieetyczną

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Niestety, ale produkcja jednej z najdroższych kaw świata okupiona jest cierpieniem, a nawet śmiercią cywet. Mieszkańcy wysp indonezyjskich łapią łaskuny i karmią je owocami kawy, dla łatwego uzyskania dużych ilości tego gatunku kawy. Zwierzęta są trzymane w ciasnych klatkach, a ich śmiertelność jest bardzo wysoka.

Wikimedia

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Uprawiali seks na balkonie. Nagle kobieta wyleciała z barierką prosto na samochód!

      W zaledwie 10 min wypił 1,5 litra napoju gazowanego. Umierał w boleściach