w

Kolor kwiatów na grobie ma znaczenie. Zwróć uwagę, zanim je postawisz

1 listopada to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Co prawda jest już za nami, ale przecież na groby bliskich udajemy się nie tylko raz do roku, prawda? Znicz, który często zapalamy i kładziemy na nagrobku niesie za sobą symbol. To symbol naszej pamięci o zmarłym. Wielu z nas na grobach kładzie też wieńce czy kwiaty. Nie wszyscy jednak wiedzą, że kolor kwiatów ma olbrzymie, symboliczne znaczenie.

Sponsorowane
Pixabay

Kolor i gatunek kwiatów

Największą popularnością cieszą się oczywiście w tym dniu chryzantemy. Nie bez powodu. Kwiaty te symbolizują prawdę oraz szczerość. Z kolei irysy oznaczają smutek, żałobę i zmartwychwstanie. Chętnie w tym dniu wybieramy też goździki oraz róże, które są powszechnie uznawane za kwiat uniwersalny. Podobnie jak irysy, do tematyki święta nawiązują lilie. Symbolizują duchowość oraz życie wieczne.

Wikimedia

Sponsorowane

Bardzo ważna jest kolorystyka bukietów. Białe kwiaty kładziemy na grobach tych bliskich, którzy odeszli wcześnie. Symbolizują niewinność. Dlatego tak często możemy je zobaczyć na mogiłach dzieci czy osób tragicznie zmarłych w młodym wieku. Kolor niebieski, to wyraz ufności w zmartwychwstanie. Czerwień symbolizuje pamięć, oddanie i miłość do zmarłego. Kwiaty w fioletowej tonacji najczęściej pojawiają się w początkowym okresie żałoby. Z kolei te o żółtym odcieniu to znak melancholii i zadumy.

Pixabay

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane
   Treść 18+
   Kliknij by zobaczyć wpis

   Para uprawiała seks na ołtarzu w kościele. Nagranie wypłynęło do sieci

   Leżała na jednej sali z Izą. Tak wyglądały ostatnie chwile życia ciężarnej 30-latki