w ,

Budowa domu bez niepotrzebnych nerwów

budowa domu

Chociaż nie brakuje osób, które marzą o tym, żeby rozpocząć budowę domu i zamienić niewielkie mieszkanie na idealnie dopasowaną do swoich potrzeb przestrzeń, to jednak wciąż nie każdy decyduje się na taki krok. Niektórych odstrasza wysoki koszt budowy domu, a innych to, że nawet dokładnie przemyślana budowa domu rzadko kiedy przebiega zgodnie z planem. To natomiast powoduje niepotrzebne nerwy, a zazwyczaj również konieczność ponoszenia dodatkowych wydatków. Jak zatem zabrać się za budowę, aby wszystko udało się zrealizować sprawnie i bez opóźnień?

Sponsorowane
 1. Czy budowa domu 2022 to dobra decyzja?
 2. Kiedy warto rozważyć budowę domu?
 3. Jak obniżyć koszt budowy domu?
 4. Czy budowa domu musi być skomplikowana?

Podstawą jest oczywiście wybór projektu, który w dużej mierze wpływa na to, ile wyniesie całkowity koszt budowy domu. Warto wybrać projekt dostosowany do potrzeb i możliwości finansowych rodziny, aby później nie okazało się, że trzeba będzie kilku lat, aby ostatecznie wykończyć pomieszczenia, z których i tak się później nie będzie korzystało. Zamiast jednak zlecać zaprojektowanie nieruchomości od podstaw, warto postawić na sprawdzone gotowe projekty domów jednorodzinnych. Dzięki temu można w krótkim czasie wspólnie ze specjalistą znaleźć idealny projekt, który będzie o wiele tańszy, a jednocześnie klient otrzyma szczegółowe koszty budowy domu.

budowa domu
Budowa domu. Obalazs / Getty Images

Czy budowa domu 2022 to dobra decyzja?

Sponsorowane

Na to, ile ostatecznie kosztuje budowa domu, wpływa wiele czynników. Najważniejsze z nich to metraż, wybrana technologia oraz dodatkowe koszty związane z opłaceniem ekipy. W ostatnich miesiącach ceny nieustannie rosły, przez co nawet w przypadku stanu surowego zamkniętego trzeba się było liczyć z dużymi wydatkami. Bez korzystania z pomocy specjalistów trudno jest jednak uwzględnić wszystko w kosztach budowy domu, co zazwyczaj prowadzi do tego, że ostatecznie trzeba zapłacić o wiele więcej, niż się początkowo zakładało i to nawet w przypadku niewielkiego domu jednorodzinnego.

Jeżeli jednak wybierze się projekt ze wspomnianej bazy, inwestor na pewno nie będzie zaskoczony tym, ile kosztuje wybudowanie domu, a dodatkowo na każdym etapie będzie mógł liczyć na fachowe wsparcie.

Kiedy warto rozważyć budowę domu?

Koszt budowy domu parterowego warto ponieść w kilku przypadkach. Na pewno dom parterowy to świetna inwestycja, jeżeli ktoś ma możliwość zaciągnięcia niskooprocentowanego kredytu lub posiada oszczędności, które pozwolą sfinansować budowę. Koszty budowy domu będą oczywiście niższe, jeżeli ktoś ma już działkę budowlaną, na której chce postawić dom z poddaszem użytkowym.

Budowa domu na obrzeżach miasta to idealna opcja dla par z dziećmi oraz osób, które mogą pracować zdalnie. Dzięki temu, zamiast tracić czas na dojazdy do pracy, będzie można ją wykonywać w gabinecie urządzonym zgodnie z własnymi oczekiwaniami. W zależności od wybranego projektu powierzchnia użytkowa może być oczywiście o wiele większa, co z czasem pozwoli przygotować dodatkowy pokój dla dziecka, gabinet do pracy, przestronną garderobę lub kolejną łazienkę. 

budowa domu
extradom.pl

Jak obniżyć koszt budowy domu?

Na stronie opisującej, jak dokładnie wygląda budowa domu 2022, można znaleźć nie tylko gotowe projekty, ale również atrakcyjne oferty wykonawców, którzy mogą zagwarantować, że w krótkim czasie klient otrzyma nieruchomość w stanie deweloperskim. Specjaliści mogą pomóc również w doborze technologii, która obniży koszty i skróci czas potrzebny na budowę, a przy okazji doradzą, jakie materiały budowlane warto kupić. Jeżeli chcesz wybudować dom, nie będziesz musiał nawet samodzielnie szukać ekipy budowlanej lub tracić czas na poszukiwanie ofert. Zlecając to profesjonalistom, będziesz mógł natomiast skorzystać z najlepszych cen materiałów budowlanych, a jeżeli chcesz ułatwić sobie późniejsze urządzanie nowej nieruchomości, to możesz skorzystać z opcji wykończenia domu pod klucz. W takim przypadku koszty budowy domów co prawda wzrosnąć w porównaniu do wspomnianego stanu deweloperskiego, ale za to klient otrzymuje na koniec klucze do swojego wymarzonego domu. Wówczas nie pozostaje już nic innego jak po prostu wprowadzić się do nowej nieruchomości lub sprzedać ją klientowi, jeżeli budowa traktowana była jako inwestycja.

Sponsorowane

Czy budowa domu musi być skomplikowana?

Wybierając wykończenie domu i gotowy projekt domu, każdy etap budowy będzie przebiegał sprawnie, a średni koszt wykończenia domu będzie maksymalnie obniżony. Takie postawienie domu to jednak nie tylko ogromne oszczędności, ale przede wszystkim większy komfort dla całej rodziny. Zamiast martwić się, czy wykonawca prawidłowo przygotował wszystkie elementy, zadbał o stabilność ścian nośnych i wykonał inne niezbędne prace, inwestor musi jedynie załatwić kredyt hipoteczny i pomyśleć, jaki sposób zagospodarowania ogrodu najbardziej mu odpowiada. Nie trzeba wówczas martwić się, że suma kosztów budowy domu będzie wyższa niż się początkowo zakładało, bo już na etapie podpisywania umowy można uzyskać gwarancję niezmienności cen i to niezależnie od tego, czy w międzyczasie nie wzrosną koszty związane z materiałami budowlanymi.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Źródła:
 • extradom.pl

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Matka zrzuciła z balkonu dwie małe córeczki. Chwile potem sama skoczyła

   Treść 18+
   Kliknij by zobaczyć wpis

   Pił drinka i oglądał w samolocie filmy porno. Niedaleko siedziały dzieci